6
MKL „Olimpinės taurės“ finalas (nuotr. kedainietis.lt)

Pirmaisiais šio sezono Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ čempionais tapo Kėdainių sporto centro krepšininkai. Jie savo aikštėje vykusiame finalo ketverte iškovojo U19 Jaunimo krepšinio čempionato „Olimpinė taurė“ aukso medalius.

6

„Olimpine taure“ pavadintame čempionate kaunasi aštuoniolikos-devyniolikos metų jaunieji krepšininkai, kurie anksčiau tokio amžiaus būdavo priversti baigti krepšinio mokyklas.

Kėdainių SC komanda „Daumantų“ finale 74:68 palaužė Biržų sporto centro krepšininkus.

Puikiai pirmoje mačo pusėje žaidę biržiečiai po dviejų kėlinių pirmavo 5 taškais, o po trijų ketvirčių savo pranašumą padidino iki 10, tačiau savo sirgalių palaikomi kėdainiečiai nežadėjo pasiduoti, ketvirtame kėlinyje įjungė aukštesnę pavarą, kėlinį laimėjo 30:14 ir šventė pergalę.

„Sunku dar suvirškinti pergalę, tačiau labai džiugu, – po mačo kalbėjo Kėdainių SC treneris Kastytis Kundrotas. – Tai istorinė pergalė Kėdainiams, niekada nebuvome tapę čempionais. Į finalo ketvertą susirinkome stipriausios komandos, tai ir buvo sunkūs mačai. Įrodėme, kad esame geriausi. Manau, kad finalo mače svarbus buvo psichologinis faktorius, vaikinai nervinosi prieš savus žiūrovus. Pasakiau vyrams ketvirtajame kėlinyje, kad jau nebeturime ką prarasti, tai reikia kabintis. Mūsų aktyvus spaudimas varžovus išmušė iš vėžių. Nusileidome ūgiu, tačiau gynyba atpirkome.“

Nugalėtojus į priekį vedė Vainius Steponavičius, kuris žaidė be keitimo ir pelnė 31 tašką bei atkovojo 8 kamuolius. Laurynas Danielius surinko 19 taškų, o Dominykas Mikalajūnas – 12. Biržų SM komandoje Erikas Venskus pelnė 30 taškų, atkovojo 22 kamuolius ir surinko 40 naudingumo balų. Rokas Petkevičius įmetė 12 taškų, o Šarūnas Valunta – 11.

„Visus metus, kiek sportavome, to siekėme, nuostabus jausmas, – po rungtynių sakė Kėdainių SC žaidėjas Vainius Steponavičius. – Paskutinės dvejos rungtynės buvo pačios sudėtingiausios, susirinko stiprios komandos, todėl taip ir buvo. Ketvirtame kėlinyje susikaupėme, nebeturėjome ką prarasti.“

„Šiandien istorinė diena. Esu nepaprastai laimingas, kėdainiečiai laimėjo „Olimpinę taurę“. Ačiū treneriui Kastyčiui Kundrotui už puikų darbą, krepšininkams už pastangas ir gražų žaidimą, žiūrovams už palaikymą, rėmėjams už pagalbą ir tikėjimą“, – kedainietis.lt džiaugėsi Kėdainių sporto centro direktorius Arnas Argustas.

Trečiąją vietą ir bronzos medalius iškovojo Vilniaus krepšinio mokyklos komanda. Vilniečiai mažajame finale 92:64 nepaliko vilčių Rokiškio kūno kultūros ir sporto centro komandai.

Apmaudžiai suklupę pusfinalyje Vilniaus KM komanda mūšyje dėl trečiosios vietos didžiąją dalį reikalų išsprendė jau pirmoje mačo pusėje, po kurios pirmavo 12 taškų skirtumu. Ir antroje susitikimo dalyje vilniečiai nemažino apsukų ir skirtumą padidino iki 28 taškų.

Nugalėtojų gretose Tautvydas Kazimietas Vyšniauskas pelnė 28 taškus, Edvinas Lebeckas pridėjo 21 tašką ir 11 atkovotų kamuolių, o Erikas Dremaitis surinko 14 taškų. Rokiškio KKSC ekipoje Linas Kolosovas surinko 26 taškus, Laurynas Bimba pridėjo 14, o Orestas Šnioka – 10.

Pirmąją dieną, pusfinaliuose, bilietus į finalą iškovojo Biržų sporto centro ekipa ir Kėdainių sporto centras. Biržų SC pusfinalyje 72:57 įveikė Rokiškio kūno kultūros ir sporto centro ekipą.

Biržiečiai po pirmų 10 minučių atsiliko 6 taškais, tačiau antrjo kėlinio metu šovė į priekį ir išsiveržė į priekį, o trečiąjį kėlinį laimėjo 24:5 ir nulėmė rungtynių baigtį.

Nugalėtojų gretose Erikas Venskus pelnė 18 taškų ir atkovojo 15 kamuolių, Simonas Kriaučiūnas surinko 17 taškų, o Tadas Užolinskas – 16. Rokiškio ekipoje Domas Černiauskis pelnė 17 taškų, o Linas Kolosovas – 16.

Finale bus ir Kėdainių sporto centro komanda „Daumantų“. Šeimininkai tik paskutinėmis akimirkomis 74:72 palaužė Vilniaus krepšinio mokyklos ekipą.

Likus 50 sekundžių Dominykas Mikalajūnas pataikė lemtingą dvitaškį, o per likusį laiką Vilniaus KM nesugebėjo suorganizuoti rezultatyvios atakos.

Rezultatyviausiai nugalėtojų ekipoje žaidė Domas Šelekas, kuris surinko 21 tašką. Laurynas Danielius pelnė 18, o Dominykas Mikalajūnas – 12. Sostinės ekipoje Edvinas Lebeckas pelnė 22 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, o Erikas Dremaitis surinko 13.