Lietuvos krepšinio rinktinė ketvirtą olimpiadą iš eilės baigia be medalių. Po ispanų nokauto B grupės varžybose taip ir neatsigavę Jono Kazlausko auklėtiniai Rio de Žaneiro olimpiados ketvirtfinalyje net 90:64 (17:26, 13:22, 13:22, 21:20) turėjo pripažinti Australijos krepšininkų pranašumą ir baigė pasirodymą turnyre.

#UArticlesInsert_News_getGallery_39643##

Dvikovos pradžia nieko gero nežadėjo lietuviams – po dviejų australų tritaškių ir dviejų pražangų puolime Jonui Mačiuliui prasidėjo dar vienas gniuždantis Lietuvos rinktinės garmėjimas duobėn. Jau įpusėjus rungtynėms itin kietai žaidę varžovai susikrovė 18 taškų pranašumą, o trečiame kėlinyje jį padidino iki 27. Paskutinės 10 minučių buvo tik formalumas.

Lietuviams užduotį apsunkino nepalankūs jiems teisėjų sprendimai, o J. Mačiulio bandymas pasiginčyti baigėsi išnaudotu pražangų limitu dar nesibaigus rungtynėms. Padėti rinktinei negalėjo ir traumą dvikovos pradžioje gavęs P. Jankūnas. Nekalbant jau apie prastus statistikos rodiklius. Tritaškius lietuviai metė 27 proc. (4/15) taiklumu, o baudos metimus – 33 proc. (4/12).

Kad ir kaip ten būtų, Lietuvos rinktinė jau ketvirtą olimpiadą iš eilės neiškovoja medalių. 1992, 1996 bei 2000 metų olimpinėse žaidynėse krepšininkai iškovojo bronzą.

"Per trumpas laiko tarpas, kad galėtume įvardyti, kas įvyko. Niekas neišėjo. Nėra kokių nors pasiteisinimų. Patys pralaimėjome, patys turime tą karčią piliulę ir nuryti. Žinome, ką krepšinis reiškia Lietuvoje, atidavėme visas jėgas. Tačiau kartais taip išeina. Galime tik padėkoti tiems, kas mus palaikė ir tikėjo”, – sakė gynėjas Renaldas Seibutis.

„Susimovėme ir tiek”, – konstatavo Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė M. Kalnietis ir A. Kavaliauskas - pelnė po 12  taškų. R. Seibutis pridėjo 8, M. Kuzminskas ir J. Mačiulis - po 6, A. Juškevičius, J. Valančiūnas ir traumą gavęs P. Jankūnas po 5, V. Kariniauskas - 4, D. Sabonis - 1. Australijos rinktinėje pasižymėjo P. Millsas - 24, A. Baynesas - 16 ir M. Dellavedova - 15.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Ketvirtfinalis prasideda dviem taikliais australų tritaškiais ir dviem iš eilės J. Mačiulio pražangomis puolime. Įsivažiuoja ir lietuviai – po M. Kuzminsko dėjimo iš viršaus 10:6 pirmauja australai. Lietuvių varžovai smeigia jau ketvirtą taiklų tritaškį ir šauna į priekį 16:9. Pora tuščių minučių nutraukia J. Kazlausko į aikštę įleistas A. Kavaliauskas.

Aikštėje vyrauja kieta kova, tačiau ją sėkmingiau išnaudoja varžovai. Po D. Anderseno dviejų taiklių baudos metimų 21:13. Lietuvos rinktinei nepavyksta sumažinti skirtumo – po M. Dellavedovos tritaškio paskutinę kėlinio sekundę – 26:17. Lietuviai per 10 minučių suklysta net 8 kartus.

Antras kėlinys

Australai ir toliau sėkmingai išnaudoja toliašaudę artileriją – sužaidus 3 minutes – 34:19. P. Jankūnas patenka į medikų rankas – puolėjui po kontakto sumuštas šonas, prie atsarginių žaidėjų suolo ant žemės masažuojamas ir australas M. Dellavedova. A. Bogutas krauna iš viršaus ore pakabintą kamuolį, dar tritaškį smeigia R. Broekhoffas – 39:22.

Lietuvos rinktinė sunkiai krapšto taškus, australai žaidžia ties pražangos riba, neišlaikęs J. Mačiulis gauna techninę pražangą už kalbas. Panašu, kad klaidos gesina bet kokią lietuvių iniciatyvą mažinti skirtumą. Įpusėjus rungtynėms Australijos rinktinė pirmauja 48:30.

Trečias kėlinys

Po pertraukos itin lengva australų ataka iš po krepšio verčia J. Kazlauską imtis už galvos. Prisišaudo J. Mačiulis – po dviejų jo tritaškių 52:38. Lietuvių puolimą pagyvinęs J. Mačiulis gauna ketvirtą pražangą ir sodinamas ant suolo. M. Kalnietis pataiko tolimą dvitaškį ir įpusėjus kėliniui 55:41. Tiesa, vilties akimirka trunka neilgai.

A. Baynesas krauna kamuolį, P. Millsas pataiko tritaškį ir Australijos pranašumą vėl didėja 62:41. Australai nemažina apsukų ir netrukus praraja tarp Australijos ir Lietuvos rinktinių jau 25 taškai – 68:43. Lietuvos rinktinės atakų mašina neužsiveda, o A. Baynesas toliau smaginasi kraudamas kamuolį iš viršaus – 70:43.

Ketvirtas kėlinys

Paskutinės 10 minučių veikiausiai yra ir paskutinės Lietuvos krepšinio rinktinei Rio de Žaneiro olimpiadoje. Milžinišką pranašumą susikrovę Australijos krepšininkai sėkmingai ir toliau tvarkosi aikštėje. Penktą pražangą gauna ir ant suolo visam laikui sodinamas J. Mačiulis. Be jo ir traumuoto P. Jankūno lietuviams galimybės išlipti iš duobės lygios nuliui.

Po P. Millso tritaškio skirtumas jau 82:54. Paskutinės minutės buvo tik formalumas abiem rinktinėms. Po B. Motumo baudos metimų – 88:58. Rungtynės baigiasi rezultatu 90:64.