Vankuverio žiemos olimpinių žaidynių vyrų biatlono estafetės 4x7,5 km varžybose penktadienį triumfavo Norvegijos komanda - Halvardas Hanevoldas, Tarjejis Boė (Tarjei Boe), Emilis Heglė Svendsenas ir Olė Einaras Bjorndalenas (Ole Einar Bjoerndalen).

Baudos ratų išvengę norvegai distanciją įveikė per 1 val. 21 min. 38,1 sek.

36-erių metų O. E. Bjorndalenas iškovojo antrąjį medalį Vankuveryje bei 11-ąjį olimpinį apdovanojimą per savo karjerą. 20 km lenktynėse sidabrą pelnęs tituluotasis norvegas savo sąskaitoje turi šešis aukso, keturis sidabro ir vieną bronzos medalį.

Daugiau žiemos olimpinių žaidynių apdovanojimų (12) yra iškovojęs tik Norvegijos slidininkas Bjornas Delis (Bjorn Daehlie). Jo sąskaitoje - aštuoni aukso ir keturi sidabro medaliai.

"Šaudžiau fantastiškai, čiuožiau greitai ir esu labai patenkintas savo pasirodymu. Jis buvo tobulas", - sakė O. E. Bjorndalenas, kuris ketina varžytis ir 2014 metų Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse.

Ketvirtajame estafetės etape startavęs O. E. Bjorndalenas turėjo tik 0,2 sek. pranašumą, tačiau atitrūko, kai K. Zumanui teko įveikti baudos ratą ir finišavo rankose laikydamas Norvegijos vėliavą.

Antrąją vietą užėmė Austrijos komanda - Simonas Ederas, Danielis Mezotičas (Daniel Mesotitsch), Dominikas Landertingeris ir Kristofas Zumanas (Christoph Sumann). Vieną baudos ratą turėję įveikti austrai nuo nugalėtojų atsiliko 38,6 sek.

Bronzą pelnė rusai Ivanas Čerezovas, Antonas Šipulinas, Maksimas Čudovas ir Jevgenijus Ustiugovas (+38,8 sek.; 0 baudos ratų).

Estijos biatlonininkai užėmė 14-ąją vietą (+6.38,4; 3), o Latvijos atstovai liko paskutiniai - 19-i (+13.37,4; 7).