0

Trečiadienį Ispanijoje buvo neeilinė diena - Valensijoje įvyko "Copa del Rey" turnyro finalas, kuriame taurę į viršų kėlė Madrido "Real" futbolininkai.

"Mestalla" stadione susigrūmė dvi gerai vienas kitą pažįstantys klubai - "Barcelona" prieš "Real". Nuostabus Garetho Bale'o reidas lėmė "baltųjų" triumfą ir pergalę rezultatu 2-1.

Rungtynės prasidėjo įprastu "Barcos" spaudimu. Katalonai kontroliavo kamuolį, tačiau nieko pavojingo nesukūrė. 11-ąją minutę Carlo Ancelotti auklėtiniai pasinaudojo varžovų klaida ir po greitos atakos Angelis Di Maria išvedė ekipą į priekį.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką abi komandos turėjo progų pasižymėti, bet kova iš naujo persikėlė į antrąjį kėlinį, kuriame įvarčių netrūko.

68-ąją minutę nuliūdusius katalonų sirgalius iš sėdimų vietų privertė pakilti jaunasis gynėjas Marcas Bartra, kuris po kampinio puikiu smūgiu galva išlygino rezultatą.

Po šio įvarčio "Barcelona" futbolininkai pabudo ir pradėjo dar labiau spausti varžovus, nors "Real" vienuolikė atsakydavo pavojingos kontratakomis.

Lemiamą tašką šiame susitikime padėjo Garethas Bale'as, kuriam šis titulas buvo pirmasis Madrido ekipoje. 85-ąją minutę valas savo reidą pradėjo nuo vidurio aikštės ir pademonstravęs stulbinantį sprintą nuginklavo Manuelį Pinto.

G.Bale'o įvartis "Barcai" buvo itin skaudus ir sužlugdęs viltis iškovoti taurę. Ispanijos čempionai pačioje rungtynių pabaigoje turėjo puikią galimybę išplėšti pratęsimą, tačiau Neymaro smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į virpstą.

"Real" klubas paskutinį kartą Karaliaus taurės finale triumfavo 2011 metais, kuomet taip pat įveikė Barselonos miesto komandos žaidėjus. Ši "Copa del Rey" taurė karališkajam klubui yra 19 per visą istoriją.

"Barcelona" 1 - 2 "Real Madrid"

11' [0 - 1] A.Di Maria

68' [1 - 1] M.Bartra

85' [1 - 2] G.Bale