REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuosavybės teisių į žemę atkūrimo ir žemės reformos procesas vyksta chaotiškai, pažeidžiant ne tik įstatymus, bet ir Konstitucijos nuostatas.

REKLAMA
REKLAMA

Tai nurodoma Seimo rezoliucijos "Dėl piliečių nuosavybės teisių atkūrimo į žemę ir žemės reformos teisėtumo" projekte, kurį trečiadienį Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas liberalcentristas Raimondas Šukys.

REKLAMA

Rezoliucijos projektas parengtas atsižvelgiant į Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadas, parengtas išnagrinėjus nuosavybės teisių į žemę atkūrimo pažeidimus ir žemės reformos būklę.

Jos autoriaus R.Šukio teigimu, šiuo dokumentu norima pateikti paskutinę Seimo poziciją dėl susidariusios padėties nuosavybės teisių atkūrimo į žemę srityje."Manome, kad visi nuosavybės teisių į žemę atkūrimą ir žemės reformą reglamentuojantys įstatymai yra geri, keisti jų nereikia, būtina tik teisingai ir sąžiningai vykdyti bei sugriežtinti jų vykdymo kontrolę", - BNS sakė R.Šukys.

REKLAMA
REKLAMA

Rezoliucijos projekte pabrėžiama, kad vykdant gyventojų nuosavybės teisių į žemę atkūrimą ir žemės reformą nėra užtikrinamas ne tik Konstitucijoje, bet ir įstatymuose įtvirtinto nuosavybės teisių į žemę atkūrimo natūra prioriteto principo įgyvendinimas.

Joje teigiama, kad nuosavybės teisės į žemę atkuriamos ir žemės reforma vykdoma taip pat nesilaikant ir eiliškumo, terminų bei nesant parengtų ir patvirtintų aiškių šių procesų vykdymo planų ir programų.

Taip pat konstatuojama, kad vykdant valstybės bei savivaldybių institucijoms įstatymų priskirtas funkcijas piliečių nuosavybės teisių į žemę atkūrimo ir žemės reformos srityje, visų grandžių ir lygių valstybės bei savivaldybių tarnautojų veiklos teisėtumo kontrolė yra nepakankama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rezoliucijos projekte siūloma įpareigoti apskričių viršininkus užtikrinti, kad sprendimai dėl nuosavybės teisių į žemę atkūrimo ekvivalentine natūra būtų priimti tik kiekvienoje kadastrinėje vietovėje baigus nuosavybės teisių atkūrimą į žemę natūra.Vyriausybei siūloma ne rečiau kaip kartą per ketvirtį Seimui pateikti informaciją apie nuosavybės teisių į žemę atkūrimo ir žemės reformos vykdymo eigą bei siūloma parengti ir patvirtinti planus ir programas, numatant konkrečius nuosavybės teisių į žemę atkūrimo ir žemės reformos vykdymo etapus ir baigimo terminus bei nurodant darbams reikalingų lėšų poreikį kiekvieniems metams.

Valstybės kontrolei siūloma nedelsiant atlikti nuosavybės teisių atkūrimo į žemę ir žemės reformos būklės auditą kiekvienoje kadastrinėje vietovėje.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų