REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baudų dėl „šeimos niekinimo“ iniciatorius „tvarkietis“ Petras Gražulis sako sieksiantis balsavimo Seime, tačiau turi mažai vilčių, kad projektas būtų priimtas.

Baudų dėl „šeimos niekinimo“ iniciatorius „tvarkietis“ Petras Gražulis sako sieksiantis balsavimo Seime, tačiau turi mažai vilčių, kad projektas būtų priimtas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jau šitoje kadencijoje, aš manau, bus sunkiai priimtas šis įstatymas. O visgi matome, kokios tendencijos Lietuvoje, kad liberalioji diktatūra, liberalizmas populiarėja, ir jei ateis daug liberalų į Seimą, šis įstatymas nebus priimtas“, - pirmadienį spaudos konferencijoje Seime sakė P.Gražulis.

REKLAMA

„Šiuo metu padariau viską, kaip Seimo narys, kaip Lietuvos pilietis, kad būtų ginamos šeimos vertybės, kad būtų bent minimalia administracine bauda baudžiami tie, kurie niekina šeimą, ir aš asmeniškai nežinau, ką daugiau padaryti. Nors dar kartą galėčiau teikti Seimo nariams plenariniame posėdyje, kad būtų priimtas, tai gal ir darysiu, bet mažai vilties turiu“, - kalbėjo „tvarkietis“.

Parlamento darbotvarkėje praėjusią savaitę buvo numatytas galutinis balsavimas dėl Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisų, kurios numatytų baudas už „Konstitucijoje įtvirtintos vertybės - šeimos - viešą niekinimą kalbomis, demonstruojamais daiktais, plakatais, šūkiais, audiovizualinėmis priemonėmis ir kitokiais veiksmais“.

REKLAMA
REKLAMA

Prieštaringai vertinamas projektas sulaukė ir tarptautinės bendruomenės reakcijos - atmesti įstatymo projektą paragino ir Europos Tarybos žmogaus teisių komisaras Nilas Muižniekas, Seimo vadovybė sulaukė kritiško grupės europarlamentarų laiško.

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Lobačevskytė komentuodama P.Gražulio iniciatyvą sakė teigiamai vertinanti Seimo narių sprendimą pataisas išimti iš darbotvarkės, taip pat viliasi, jog ir balsavimo atveju jos priimtos nebūtų.

„Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba vertina Seimo narių sąmoningumą išimant iš darbotvarkės šį klausimą, ir net jei būtų įtrauktas į darbotvarkę, Lygių galimybių tarnyba viliasi, kad Seimas būtų sąmoningas sprendžiant dėl šių pataisų ir nebalsuotų už jas“, - spaudos konferencijoje Seime pirmadienį sakė A.Lobačevskytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų