REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Nors tam tikro būsto paklausa šiuo metu lenkia pasiūlą, nekilnojamojo turto brokeriai vis vien neriasi iš kailio, kad objektus parduotų kuo greičiau ir brangiau.

Nors tam tikro būsto paklausa šiuo metu lenkia pasiūlą, nekilnojamojo turto brokeriai vis vien neriasi iš kailio, kad objektus parduotų kuo greičiau ir brangiau.

REKLAMA

Jei jums pastaruoju metu teko ieškoti parduodamo būsto, galbūt ir patiems teko susidurti su nuviliančiomis, o kartais net ir komiškomis situacijomis.

Nuotraukose pilis, realybėje – pašiūrė

Dažno jau nebestebina, kad butas ar namas nuotraukose atrodo erdvesnis, šviesesnis nei yra iš tiesų. Tam naudojamos įvairios priemonės ir fotografavimo technikos. „Inreal“ Tarpininkavimo departamento Vilniaus gyvenamojo NT grupės vadovė Živilė Urbienė sako, kad tokių gudrybių imamasi dažnai, tačiau nelygu, kas ir kaip daroma.

„Žinoma, būna, kad užsakome foto paslaugą pas profesionalų fotografą, bet tik tam, kad būtų geros nuotraukos, bet ne „pagerintas“ objektas. „Inreal“ brokeriai to (pagražinimų – balsas.lt) nedaro, nes tokie „žaidimai“ apgaudinėja klientą, rodo jam nepagarbą bei gaišina laiką. Menkas malonumas gauti iš kliento „velnių“, kai jis, atvykęs į vietą, pamato realybėje visai kitą nei nuotraukose vaizdą“, - balsas.lt sakė NT specialistė.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi pagražinimas pagražinimui nelygus. Pasirūpinti kokybiškomis ir informatyviomis nuotraukomis yra NT brokerio darbas, tačiau, kai nuotraukose „Photoshop“ pagalba „pakabinami“ paveikslai ir „perdažomos“ sienos – jau darosi nebejuokinga.

REKLAMA

Tokiais atvejais, apžiūrėti objekto atvykęs pirkėjas vietoje nuotraukose matyto suremontuoto ir prabangiai apstatyto būsto (parduodamo su baldais) realybėje pamato suskilinėjusias ir apibėgusias sienas bei aplūžusius baldus.

„Aš ir pati esu susidūrusi su tokiu atveju ieškodama sau būsto – lėkiau apžiūrėti buto, atrodė, kad viskas taip puiku, suremontuota, tik vežk lagaminus. O kai nuvažiavau, pamačiau, jog kapitalinio remonto reikia... Buvo labai pikta dėl sugaišto laiko“, - prisimena Ž. Urbienė.

„Fintai“ skirti ne tik pirkėjams

Ar tokios priemonės veiksmingos? Juk, kad ir kokios viliojančios nuotraukos būtų, pirkėjas galų gale pamato, kaip yra iš tikrųjų: vietoje Mona Lizos šypsenos išvysta skylę sienoje, „aukštos lubos“ pasirodo esančios tik 20 cm aukštesnė už standartines, senoviniai sienų papuošimai „puošia“ tik vieną lubų pusę, o senamiestyje esančio buto su „gražia aplinka“ langai žiūri į ištrupėjusias stoties rajono šaligatvio plyteles...

REKLAMA
REKLAMA

O gal tereikia privilioti pirkėją ateiti apžiūrėti būsto, o tuomet parduoti paprasčiau? Pasak „Inreal“ atstovės, visa tai dažniausiai daroma ne tik dėl klientų, bet ir dėl užsakovų malonės.

„Taip, iš tiesų, būna tokių atvejų, kai brokeriai, mūsų kolegos iš kitų NT agentūrų daro tokius „fintus“ – grąžina fotografijas įvairiais būdais, siekdami pritraukti kuo daugiau klientų bei pademonstruoti užsakovui-savininkui, kad yra „dirbama““, - sakė Ž. Urbienė.

Pateikiame vieno buto pavyzdį: pirmojoje galerijos nuotraukos, pateiktos skelbime, antrojoje - darytos apsilankius bute. Priešingai nei NT brokerių pateiktose nuotraukose, butas toli gražu nėra tokios geros būklės - viena siena per visą aukštį yra skylanti, šalia lauko durų vietoje idealiai baltos sienos žioji skylė, sienos ir lubos papilkėjusios, langai seni, aptaškyti dažais, sienos aptrupėjusios, virtuvė reikalauja kapitalinio remonto.

Jau nekalbame baldus, kurie sulūžę ir uždengti paklodėmis arba apie paveikslus, kurie skelbime patalpintose nuotraukose yra tiesiog "nupiešti" kompiuterine programa. Ar klientui pikta radus "kiek kitokį" vaizdą? Tikriausiai ne, nes labiau ima juokas...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų