2011 metų pasaulio vyrų rankinio čempionato atkrintamųjų atrankos varžybų pirmosiose rungynėse Lietuvos rinktinė šeštadienį svečiuose nusileido Norvegijos komandai 19:27 (9:13).

Rungtynių pradžioje varžovai išsiveržė į priekį (3:0), tačiau mūsiškiai neleido šeimininkams pabėgti (3:2, 6:4). Po vartininko Arūno Vaškevičiaus atremtų dviejų 7 metrų baudinių bei taiklių Vaido Klimčiausko ir Valdo Novickio metimų 20-ąją rungtynių minutę rezultatas tapo lygus (6:6).

Norvegai atsakė sausa atkarpa (10:6), bet mūsiškiams vėl pavyko priartėti (11:9). Po pirmojo kėlinio Norvegijos komanda pirmavo 13:9.

Po pertraukos aikštelės šeimininkus į priekį vedė Erlendas Mamelundas. Per pusę antrojo kėlinio jis vienintelis iš šeimininkų sugebėjo nuginkluoti sėkmingai žaidusį vartininką A. Vaškevičių. Į šešis E. Mamelundo pelnytus įvarčius mūsiškiai atsakė šešiais ir iki rungtynių pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 10 minučių norvegai turėjo tą patį keturių įvarčių pranašumą (19:15).

Dar po minutės (20:16) norvegai liko mažumoje, tačiau mūsiškiai nepasinaudojo proga priartėti. Aidenas Malašinskas nesugebėjo realizuoti 7 metrų baudinio, o norvegai tris kartus iš eilės sėkmingai atakavo ir įgijo septynių įvarčių persvarą (23:16). Lietuviams atsitiesti nebepavyko. Rungtynėms pasibaigus (27:19) Norvegijos rinktinės aistruoliai dėkojo už pergalę, o apie penkiasdešimt mūsų rinktinės palaikyti atvykusių vietinių lietuvių plojo saviškiams už kovingumą.

Lietuvos rinktinei Valdas Novickis pelnė 8, Vaidas Klimčiauskas - 4, Aurelijus Sabonis - 3, o Aidenas Malašinskas ir Andrius Stelmokas - po 2 įvarčius.

Norvegijos komandai Erlendas Mamelundas pelnė 10, o Kristianas Chelingas (Kristian Kjelling) - 5 įvarčius.

Atsakomosios rungtynės vyks birželio 20 dieną Vilniuje, „Siemens“ arenoje.

Vienuolika kartų pasaulio čempionatuose žaidusių norvegų pranašumas prieš atsakomąsias rungtynes solidus. Tai pripažįsta ir Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Gintaras Savukynas, tačiau antrosios dvikovos nelaiko tik formalumu: „Panaikinti aštuonių įvarčių deficitą žaidžiant su tokio lygio komanda - labai sudėtinga, bet išanalizuosime klaidas ir namuose sieksime tik pergalės“.

Anot trenerio, pirmasis kėlinys nieko blogo nežadėjo, bet antrojo kėlinio viduryje rinktinės žaidimas išsiderino tiek puolime, tiek gynyboje, ir tai buvo esminis rungtynių lūžis.

„Nepavyko mums kontratakuojantis žaidimas. Ne visas poziciniame puolime susikurtas progas pavyko išnaudoti, nes puikiai žaidė norvegų vartininkas Steinaras Egė. Tai - kertiniai momentai, kurie leido varžovams susikrauti aštuonių įvarčių pranašumą“, - pralaimėjimo priežastis po rungtynių išvardino G. Savukynas.

Nors treneris prieš rungtynes žaidėjų prašė nediskutuoti su teisėjais, kai kurie jų sprendimai kėlė mūsiškių stovykloje emocijų audrą. „Taip, kai kurie teisėjų sprendimai buvo ne mūsų naudai ir tai išmušė žaidėjus iš vėžių. Tačiau apie tai kalbėjau prieš rungtynes. Negalėjome ko nors kito tikėtis, nes žaidėme išvykoje“, - sakė treneris.. Savukynas tiki, kad po šalto dušo Stavangeryje mūsiškiai psichologiškai nepalūžo. ‑Vyrai supranta situacijos sudėtingumą, tačiau antrosiose rungtynėse tikrai kibsime norvegams į atlapus“, - žadėjo rinktinės strategas.