0

Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono Vakarų konferencijoje aršėja kova dėl antrosios vietos, suteikiančios teisę kautis dėl patekimo į finalinį ketvirtą. Vienos iš pretendenčių į antrąją poziciją tarpusavyje susitiko Klaipėdoje, ra6o hockey.lt.

Gargždų „Ledžinga“ turėjo ambicijų kautis dėl antrosios pozicijos divizione, tačiau įspūdingu žaidimu iki minimumo galimybes sumažino Šiaulių „Ledo linija“ - 12:1 (3:1, 6:0, 3:0).

Pirmajame kėlinyje „Ledžinga“ turėjo pranašumą, be perstojo atakavo varžovų vartus, tačiau įvarčius mušė šiauliečiai. Po dviejų kontratakų pasižymėjo Artūras Blažinskas ir Vladimiras Parchomenka, o draugo metimą pakartojo Lukas Vėželis – 0:3. Pirmojo kėlinio pabaigoje rezultatą sugebėjo sušvelninti Emilijus Krakauskas.

Antrojo kėlinio pradžioje dar vieną greitą įvartį L.Vėželis ir rezultatas tapo 4:1. Šiaulių puolimo ėmė veikti lyg puikiai suteptas mechanizmas, o L.Vėželis pridėjo dar tris įvarčius iš eilės. Per kėlinį pelnę iš viso 6 įvarčius be atsako, svečiai po antrojo kėlinio įgijo neginčijamą persvarą – 9:1.

Trečiasis kėlinukas tapo formalumu. Po vienuoliktojo „Ledo linijos“ įvarčio nebeišlaikė „Ledžingos“ gynėjo Lino Paražinsko nervai. Šis iš pradžių prie borto kietai „atsidėkojo“ 5 įvarčius pelniusiam L.Vėželiui, o paskui kibo į atlapus varžovų legionieriui iš Latvijos Elvijui Trankaliui.

„Ledžinga“ – „Ledo linija“ 1:12 (1:3, 0:6, 0:3). „Ledžinga“: V.Krakauskas 1 įvartis. „Ledo linija“: L.Vėželis 5, V.Parchomenka 3, A.Blažinskas 2, I.Krumkačius, E.Trankalis po 1 įvartį.

I diviziono Vakarų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Klaipėdos „Baltija“           6 6 0  0  0   54:20  18

2. Šiaulių „Ledo linija“        6 5 0  0  1   45:19  15

3. Klaipėdos „Kirai“             5 2 0  0  3   19:21   6

4. Gargždų „Ledžinga“        6 2 0  0  4   33:44   6

5. Kretingos „Grifai“            5 2 0  0  3   27:28   6

6. Klaipėdos „Toras“           6 0 0  0  6   12:58   0

Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną  įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės.

Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms. Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.