Pirmąsyk per du pastaruosius dešimtmečius - nuo 1994-ųjų - bei antrą kartą klubo istorijoje Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Stenlio taurės atkrintamųjų varžybų Rytų konferencijos čempione tapo Niujorko "Ragers" ekipa.

Šeštosiose Rytų konferencijos finalo rungtynėse ketvirtadienį "Rangers" komanda namuose 18 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) nugalėjo Monrealio "Canadiens" ledo ritulininkus bei laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-2.

Pirmuosius du finalo serijos mačus išvykoje "Rangers" laimėjo 7:2 (2:0, 2:1, 3:1) ir 3:1 (2:1, 1:0, 0:0), o trečiąsias rungtynes savo arenoje pralaimėjo po pratęsimo 2:3 (1:0, 0:1, 1:1, 0:1). Ketvirtajame susitikime po pratęsimo namuose varžovus niujorkiečiai įveikė 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 1:0), o penktąjį mačą išvykoje pralaimėjo 4:7 (1:2, 3:3, 0:3).

Pergalingą įvartį keturiskart (1928, 1933, 1940 ir 1994) Stenlio taurės savininkams ketvirtadienį pelnė Dominicas Moore'as (38:07).

"Rangers" vartininkas Henrikas Lundqvistas atrėmė 18, o "Canadiens" vartininkas Dustinas Tokarskis - 31 varžovų metimą.

Lemiamą mačų seriją kovoje dėl Stenlio taurės Niujorko ekipa žais su Vakarų konferencijos čempionais - prizo savininkais Čikagos "Blackhawks" ledo ritulininkais arba Los Andželo "Kings" komanda. Šioje serijoje iki keturių pergalių Los Andželo klubas pirmauja 3-2, o šeštąsias rungtynes penktadienį žais namuose.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.