Pirėjo „Olympiacos“ klubas tapo pirmuoju Eurolygos finalo dalyviu. Kaune vykstančiame ketverte Georgios Bartzoko auklėtiniai 76:62 (14:20, 15:21, 27:2, 20:17) įveikė Donato Motiejūno atstovaujamą „Monaco“ klubą ir sekmadienį žais finale.

Po pirmojo kėlinio Monako klubas pirmavo 20:14, o po antrojo – 41:29. Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė. Trečiąjį kėlinį Graikijos klubas laimėjo įspūdingu rezultatu 27:2.

Vos du taškus per kėlinį varžovams leidę įmesti  „Olympiakos“ krepšininkai po 30 min. jau patys buvo priekyje 56:43.

Du kėlinius solidžiai rungtyniavę Monako krepšininkai po didžiosios pertraukos buvo neatpažįstami. Juos gynyboje surakinę varžovai patys pelnė net 27 taškus, o kėlinio pabaigoje Giannoulio Larentzakio smeigtas tritaškis nuo lentos puikiai iliustravo įvykius Kaune.

Ketvirtajame kėlinyje Monako bandė sugrįžti į rungtynes, tačiau visus šiuos bandymus sėkmingai sustabdę „Olympiakos“ vyrai žengė į finalą.

Graikai atliko net 23 rezultatyvius perdavimus, o Monako – vos 10.

Nugalėtojams kojos nepakišo ir tragiškai mestos baudos – tikslą pasiekė vos 19 baudos metimų iš 33 (58 proc.).

D.Motiejūnas per 22 minutes pelnė 7 taškus (3/6 dvit., 0/2 trit., 1/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 2 pražangas, prasižengė 3 ir mačą baigė su 5 naudingumo balais.

Pirėjo klubas yra nuolatinis finalo ketverto dalyvis. Tai yra jau dvyliktasis Graikijos klubo finalo ketvertas, o tokia patirtimi negali pasigirti joks kitas Europos klubas.

Paskutinį kartą finale Graikijos grandas žaidė 2017 m.

Praėjusiame sezone „Oly“ liko tik per vieną metimą nuo superfinalo ir galutinėje rikiuotėje užėmė 4 vietą.

Iš viso „Olympiacos“ Eurolygą yra laimėjusi tris kartus, o paskutinį kartą tai padarė 2013 m.

Tuo metu „Monaco“ Eurolygoje varžosi tik antrąjį sezoną ir tai yra pirmasis finalo ketvertas klubo istorijoje.

„Olympiacos“ įžaidėjui Kostui Sloukui tai yra dešimtas finalo ketvertas, o  „Monaco“ žvaigždei Mike'ui Jamesui – vos antrasis.

„Olympiacos“: Aleksandras Vezenkovas 19 (6 atk. kam.), Kostas Papanikolaou 15 (8 atk. kam.), Moustapha Fallas 12, Kostas Sloukas 9, Isaiah Canaanas 7.

„AS Monaco“: Elie Okobo (5 rez. perd.) ir Mike‘as Jamesas – po 17, Jordanas Loydas 11 (7 atk. kam.), Donatas Motiejūnas 7, Johnas Brownas 4.