42
„Šiauliai“ – Kėdainių „Nevėžis“ 57:90 (nuotr. Fotodiena.lt)

Keturiais pralaimėjimais „Betsafe-LKL“ pradėjęs Kėdainių „Nevėžis“ (3-4) įgauna pagreitį.

42

Buvęs „Šiaulių“ žaidėjas Vladislavas Koreniukas sužaidė geriausias karjeros LKL rungtynes ir „Nevėžis“ išvykoje 90:57 pranoko „Šiaulius“ (2-7).

„Nevėžis“ laimėjo trečiąsias rungtynes paeiliui, „Šiauliai“ patyrė šeštąją nesėkmę iš eilės. Pastarąjį kartą pergale nacionalinėse pirmenybėse „Šiauliai“ džiaugėsi rugsėjo pabaigoje.

„Prieš sezoną žinojome, kad neturime daug patirties, – sakė Antanas Sireika. – Turime daug entuziazmo, noro. Bet jei kažkuris žaidėjas iškrenta iš rikiuotės – šią savaitę kelis išguldė roto virusas – labai sunku sustyguoti žaidimą. Turime žaisti ne patirtimi, su entuziazmu, greičiu, degimu. Jei to nėra, sunku kažką sukurti.“

V. Koreniukas praėjusį sezoną vilkėjo „Šiaulių“ marškinėlius, o šį vakarą skandino savo buvusią komandą. Ukrainietis per 27 minutes pelnė 23 taškus (10/13 dvitaškių), atkovojo devynis kamuolius ir surinko 32 naudingumo balus – tai geriausias rezultatas per jo antrąjį sezoną LKL.

„Manau, kad jis turėjo papildomos motyvacijos žaisti prieš savo buvusią komandą ir jam tai pavyko, – teigė „Nevėžio“ treneris Ramūnas Cvirka. – Neplanavome žaisti per jį. „Šiauliai“ turi Lauryną Birutį, prieš jį nėra lengva žaisti vienas prieš vieną, bet V. Koreniukas pataikė gerus metimus. Tikiuosi iš jo ir toliau tokio žaidimo.“

Vien per pirmąjį kėlinį V. Koreniukas surinko aštuonis taškus, nors jo vidurkis šį sezoną tesiekė 6,8. Nuo susitikimo pradžios dominavęs „Nevėžis“ besibaigiant kėliniui pirmavo 27:15.

Svečiai pataikė pirmus šešis tolimus metimus iš aštuonių ir, įpusėjus antrajam kėliniui, turėjo 18 taškų pranašumą – 43:25.

V. Koreniukas po pertraukos tęsė savo pasirodymą, dvi atakas iš eilės sėkmingai užbaigė latvis Rihards Kuksiks ir „Nevėžio“ persvara perkopė 30 taškų ribą – 64:33 (27 min.).

Prie „Nevėžio“ pergalės solidžiai prisidėjo Valerijus Lichodejus – 15 taškų ir septyni rezultatyvūs perdavimai. R. Kuksiks surinko 13 taškų. Rezultatyviausiu lygos krepšininku iki šio susitikimo buvęs Malcolmas Grantas tepelnė šešis taškus, bet jo indėlio „Nevėžiui“ neprireikė.

„Šiauliams“ 16 taškų surinko Laurynas Birutis (8 atkovoti kamuoliai), Giedrius Stankevičius pridėjo 10 taškų, Arminas Urbutis – 7.

Į išplėstinį Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašą patekęs L. Birutis sunkiai tvarkėsi su V. Koreniuku, tad A. Sireika buvo priverstas į aikštę mesti Vytautą Šarakauską. Aukštaūgis gydosi kojos traumą ir buvo skelbta, kad bent savaitę nežais.

Vis dėlto, ir V. Šarakauskas, iki šių rungtynių buvęs geriausias „Betsafe-LKL“ kovotojas dėl kamuolių, nesugebėjo sustabdyti 209 cm ūgio V. Koreniuko. Aikštę V. Šarakauskas paliko su atkovotu kamuoliu.

„Nevėžis“ iš baudos aikštelės surinko 38 taškus, „Šiauliai“ – 22.

„Šiauliai“ vertėsi be vieno lyderių Nicko Zeislofto – rankos traumą patyręs gynėjas nežais apie du mėnesius. Amerikietis šį sezoną vidutiniškai renka 11,3 taško.

Šios rungtynės turėjo vykti penktajame „Betsafe-LKL“ ture, bet dėl „Nevėžio“ dalyvavimo FIBA Europos taurės turnyre buvo nukeltos.