„Grunto karaliumi“ vadinamas Rafaelis Nadalis ir toliau žengia be pralaimėjimų ant šio aikštės paviršiaus. 15-ąją pergalę paeiliui iškovojęs ispanas tapo „Mutua Madrid Open“ čempionu, o finale po atkaklaus mūšio nugalėjo puikią sportinę formą demonstruojantį Dominicą Thiemą 7:6 (10:8), 6:4.

Šiemet R. Nadalis ant grunto dangos iškovojo 15 pergalių ir nepatyrė nė vieno pralaimėjimo, o tai jam leido triumfuoti Monte Karle, Barselonoje bei Madride. Ispanas su D. Thiemu kovėsi dėl titulo prieš kelias savaites Barselonoje ir tą kartą laimėjo nesunkiai 6:4, 6:1.

Tai ispanui buvo šeštasis šio sezono finalas, bet trečiasis titulas. R. Nadalis mūšyje dėl trofėjaus du kartus nusileido Rogeriui Federeriui bei sykį Samui Querrey. Visi minėtieji mačai vyko ant kieto aikštės paviršiaus.

R. Nadalis Madride rungtyniavo 15 kartą bei iškovojo penktąjį titulą. Dar tris kartus jis žaidė finale bei kelis kartus pateko į pusfinalį.

Tuo metu D. Thiemas ant grunto dangos šį sezoną patyrė trečiąją nesėkmę iš 17 susitikimų. Austrijos tenisininkas pralaimėjo savo antrąjį mačą Monte Karle, tačiau Rio de Žaneire iškovojo titulą, o Barselonoje nukeliavo iki pat finalo.

2017-aisiais metais D. Thiemas kol kas demonstruoja puikią sportinę formą ant grunto, tačiau turnyruose ant kieto aikštės paviršiaus jis nė karto nežaidė pusfinalyje.

„Mutua Madrid Open“ čempionui atiteko 600 ATP reitingo taškų bei 1 mln. eurų piniginė premija.

Ispanijoje triumfavęs R. Nadalis pirmadienį pakils į ketvirtąją vietą ATP pasaulio reitinge ir pralenks iki šiol ten buvusį Rogerį Federerį.