Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė šiandien kovojo Europos čempionato ketvirtfinalyje su bendraamžiais iš Prancūzijos. Po intriguojančios kovos lietuvaičiai rezultatu 89:79 nugalėjo prancūzus ir tęs kovas dėl medalių.

Lietuvos krepšininkai įspūdingai pradėjo susitikimą. Pastarieji akistatoje startavo 11 taškų iš eilės be oponentų atsako ir dar pirmosiomis minutėmis skirtumas tapo dviženklis (11:0).

Didžiausia persvara pirmajame kėlinyje buvo 19 taškų (28:9). Visgi, iki ketvirčio pabaigos jos išsaugoti nepavyko. Varžovų keturi pelnyti taškai ją aptirpdė – 28:13.

Antrojo kėlinio pradžia lietuviams taip pat nebuvo lengva. Prancūzijos atstovai ėmė didinti apsukas ir deficitas vis tirpo (30:21). Nepaisant to, lietuviai greitai atsigavo. Šeši taškai paeiliui leido vėl nutolti (38:23), o netrukus skirtumas pasiekė ir 20 taškų žymą (46:26).

Lietuvos rinktinėje nesulaikomai žaidė Mantas Rubštavičius, kuris per 17 minučių jau buvo surinkęs net 23 taškus ir 26 naudingumo balus.

Trečiasis ketvirtis klostėsi palankiai oponentams, jiems pavyko priartėti iki vienženklio deficito, o prieš lemiamą kėlinį lietuvių pranašumas siekė 7 taškus – 63:56.

Įpusėjus paskutiniam ketvirčiui, lietuvaičiams vėl pavyko atgauti dviženklį pranašumą. Ir toliau greičio pedalo neatleidę lietuviai nebeleido varžovams surengti paskutinio šturmo ir triumfavo 89:79.

Lietuva: M.Rubštavičius 38, Dominykas Stenionis ir Jokūbas Rubinas po 10, Augustas Marčiulionis ir Augustinas Kiudulas po 9.

Prancūzija: Matthew Strazelis 25, Iliasas Kamardine’as 15, Adama-Alpha Balas 10, Brice’as Dessertas 7, Clementas Frischas ir Hugo Mienandi po 6.

Toliau lietuvių lauks kova su Kroatijos ir Juodkalnijos mačo nugalėtojais.

Su Prancūzijos rinktine lietuvaičiai susiremia ne pirmą kartą. Būtent Prancūzijos rinktinė praėjusiais metais Pasaulio taurės iki 19 metų ketvirtfinalio etape eliminavo šios kartos Lietuvos rinktinę.