Sezoną Europoje pralaimėjimu pradėjo Vilniaus „Rytas“. Giedriaus Žibėno auklėtiniai FIBA Čempionų lygos H grupėje išvykoje 72:76 (18:16, 20:21, 21:21, 13:18) nusileido Oldenburgo „Ewe Baskets“ krepšininkams.

Mačas klostėsi labai atkakliai. Jau nuo pat pirmųjų minučių komandos žengė taškas į tašką. Po dešimties minučių vilniečiai pirmavo dviem taškais.

Paskui jau šeimininkai kiek supančiojo vilniečius ir jiems buvo pavykę išsiveržti į priekį 32:25, tačiau antroje kėlinio pusėje „Rytas“ kiek atsigavo ir ne tik sumažino atsilikimą, bet ilsėtis į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudamas tašku.

Antroje susitikimo pusėje vaizdas išliko toks pats. Komandoms ne itin sekėsi pulti, pasitaikydavo daug klaidų. Per trečiąjį kėlinį vilniečiai išsaugojo taško pranašumą, tad viskas sprendėsi tik mačo pabaigoje.

Ketvirtasis kėlinys klostėsi nervingai. Sužaidus tris minutes abi komandos buvo pelniusios vos po tris taškus. „Rytas“ turėjo kelias geras progas kiek atitrūkti, bet vis pritrūkdavo tikslumo.

Tuo pasinaudojo  „Ewe Baskets“. Lyderis Maxas Heideggeris kelis kartus patempė Vokietijos ekipą. Mačui artėjant prie pabaigos aikštėje ir toliau vyko tikra karuselė.

Rezultatyvias atakas čia pat keisdavo apmaudžios klaidos, o po tolimo metimo „Rytas“ kiek numalšino vokiečių spurtą ir išlygino rezultatą 65:65.

Toliau vyko ne ką mažesnė drama. Po Arno Butkevičiaus metimo rezultatas vėl buvo lygus, bet čia pat po pataikyto dvitaškio Vokietijos ekipa dar sykį buvo priekyje 72:70.

Vilniečiai savo šansu išlyginti rezultatą ar išsiveržti į priekį nepasinaudojo, tad teko varžovus stabdyti baudomis. „Ewe Baskets“ nuo ten neklydo bei įtvirtino pergalingą pranašumą 76:72.

„Rytas“ labai prastai metė iš toli, kai pataikė vos 7 metimus iš 29 (24 proc.). Varžovai tą darė 42 proc. taiklumu.

„EWE Baskets“: Maxas Heidegerris 26, Bennetas Hundtas 15 (7 atk. kam., 6 rez. per.), Tai’us Odiase 12, Michalas Michalakas 7, Martinas Breunigas 6.

„Rytas“: Ivanas Buva 21, Gytis Radzevičius (10 atk. kam.) ir Tanneris Leissneris po 11, Margiris Normantas 9, Arnas Butkevičius 8 (5 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 6, Kennethas Smithas 4, Vaidas Kariniauskas 2.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Ewe Baskets“ 76:72 „Rytas“ (16:18, 21:20, 21:21, 18:13)

Ivanas Buva pataiko tritaškį, taip užklupdamas varžovus. Vilniečiai pabandė kiek atitrūkti, bet nepavyksta išlikyti stabilumo, ypač kalbant apie puolimą. Tačau ir varžovams nepavyksta susikurti progų. Sužaidus tris minutes vilniečiai pirmavo 62:61.

Varžovų lyderis Maxas Heideggeris pataiko dvi baudas. Vokiečiai kiek atitrūko, bet tas skirtumas vos trys aškai (65:62).

„Ewe Baskets“ pavyksta kiek atritrūkti, nors Gytis Radzevičius demonstruoja charakterį, bet jam trūksta pagalbos. Svečiai, likus dviem minutėms, atsilieka 67:70.

Tikra drama.. Arnas Butkevičius pataiko iš toli! Deja.. bet nepavyksta vėl apsigint ir jau kitoje atakoje po dvitaškio varžovai vėl priekyje dviem taškais.

Šeimininkai pataiko dvi baudas, bet šansą dar turi vilniečiai. Tačiau pasinaudoti šansais nepavyko, o šeimininkai pergalę įtvirtina baudų metimais.

Trečias kėlinys: „Ewe Baskets“ 58:59 „Rytas“ (16:18, 21:20, 21:21)

Vaizdas per daug nesikeičia. Abi komandos klysta, ne itin sekasi sėkmingai apsiginti. Sužaidus tris minutes rezultatas lygus 45:45.

Gražus T. Leissnerio metimas. Vilniečiams pavyksta apsiginti kelis sykius, aštriau sužaidžia ir Vaidas Kariniauskas. Persvara trapi, bet svečiai vis dėlto pirmauja 52:49.

Po trijų kėlinių visiškai niekas neaišku. Abi komandos žengia koja kojon. Po 30 žaidimo minučių „Rytas“ vis dar pirmavo tuo pačiu tašku (59:58).

Antras kėlinys: „Ewe Baskets“ 37:38 „Rytas“ (16:18, 21:20)

Antrojo kėlinio pradžioje „Rytas“ turi didelių bėdų savoje baudos aikštelėje. Varžovai tuo naudojasi ir iš ten renkasi gana lengvai taškus. Sužaidus daugiau nei tris minutes po dar vieno metimo iš po krepšio Vokietijos ekipa pirmauja 23:21.

Vilniečiams trūko tikslumo, o tuo pasinaudoję „Ewe Baskets“ nevengė žaisti agresyviau. Greitojoje kontratakoje jie dar sykį pelno du taškus su pražanga.. Šeimininkai didina pranašumą iki 32:25.

Keliskart „Rytas“ prameta iš puikių padėčių atakuojant iš tol.. praleistos geros progos. Vis dėlto Gytis Radzevičius pagaliau nutraukia tritaškių badą ir pataiko iš toli.

Netrukus po pridėtų ir baudos metimų vilniečiai nuo varžovų atsilikinėjo tik 36:37. Varžovams užbaigti atakų nesiseka, vilniečiai prideda dar du baudos metimus ir ilsėtis išeina pirmaujant 38:37.

Pirmas kėlinys: „Ewe Baskets“ 16:18 „Rytas“

Mačo pradžioje abi komandos apsikeičia dvitaškiais (2:2). Netrukus Ivanas Buva sumeta du taškus su pražanga. Nors šeimininkai irgi atsako dvitaškių, bet po Arno Butkevičiaus baudos metimų vilniečiai pirmauja 7:4.

Aikštėje vyksta atkakli kova. Po dar dviejų baudos metimų svečiai pirmauja 13:12. Netrukus Tanneris Leissneris prideda iš eilės penkis taškus ir padidina vilniečių pranašumą iki 18:12.

Vis dėlto kėlinio pabaigoje šeinininkai surengia dvi atakas be atsako ir sumažina atsilikimą iki 16:18.

Sarto penketai:

„Rytas“: Vaidas Kariniauskas, Gytis Radzevičius, Arnas Adomavičius, Arnas Butkevičius, Ivanas Buva.

„EWE Baskets“: Maxas Heideggeris, Sebastianas Herrera, Rickey Pauldingas, Martinas Breunigas, Philas Pressey.