Nesėkminga rungtynių pabaiga atėmė „Juventus“ pergalę Krasnojarske

Itin nesėkmingai Utenos „Juventus“ komandai (1/3) susiklostė FIBA Čempionų lygos rungtynės Rusijoje. Uteniškiai A grupėje svečiuose 81:85 (13:20, 25:9, 25:20, 18:36) po dramatiškos kovos rungtynių pabaigoje pabaigos nusileido Krasnojarsko „Jenisej“ (2/2) klubui.

Rungtynių pradžia „Juventus“ ekipai prasidėjo sunkiai, o tuo pasinaudoję varžovai pabėgo – 9:0. Uteniškių taškų sąskaitą atidarė Dovis Bičkauskis, o netrukus baudos metimą pridėjo ir Mindaugas Kupšas – 3:9. Įpusėjus kėliniui, pasižymėjo po traumos sugrįžęs komandos kapitonas Arvydas Šikšnius, po kurio dvitaškio rezultatas tapo 7:13. Pirmojo kėlinio pabaiga sėkmingiau susiklostė „Jenisej“ ekipai, o „Juventus“ strigo puolime. Ketvirtį dvitaškiu baigė Laurynas Samėnas, tačiau pirmojo ketvirčio uteniškiai turėjo septynių taškų deficitą – 13:20.

Antrąjį ketvirtį tiksliu dvitaškiu pradėjo A. Šikšnius ir „Juventus“ deficitas sumažėjo iki penkių taškų – 15:20. Antrajame kėlinyje uteniškių žaidimas atsigavo, o netrukus „Juventus“ atsakė sėkminga atkarpa 5:0 ir atsilikimas sumažėjo iki dviejų taškų – 20:22. Sužaidus keturias minutes, Laronas Dendy smeigė metimą iš toli ir „Juventus“ pirmąjį kartą išsiveržė į priekį – 25:24. „Jenisej“ svarstykles buvo persvėrę į savo pusę (29:26), tačiau netrukus tritaškiu atsakė D. Bičkauskis ir dėjimu rusų krepšį sudrebino L. Dendy – 31:29. „Juventus“ ir toliau bėgo į priekį, o 18 taškų per du kėlinius pelnęs L. Dendy tiesiog varė varžovus į neviltį. Po dviejų kėlinių uteniškių pranašumas siekė devynis taškus – 38:29.

„Jenisej“ trečiąjį kėlinį pradėjo atkarpa 9:0 ir Lietuvos klubo persvara ištirpo, o rezultatas tapo lygus – 38:38. Po Žydrūno Urbono minutės pertraukėlės du taškus su pražanga pelnė L. Dendy ir vėl išvedė „Juventus“ į priekį – 41:38. Uteniškių puolimas ir vėl atsigavo, kai laimėjo atkarpą 10:0 ir pranašumas kėlinio viduryje šoktelėjo iki dviženklės, 11 taškų, persvaros – 51:38. Jonte Flowersas pelnė septynis taškus, o uteniškių pranašumas tapo rekordiniu – 58:40. Per likusį kėlinio laiką „Juventus“ persvara sumažėjo, tačiau prieš lemiamą ketvirtį išliko 14 taškų pranašumas – 63:49.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Juventus“ pademonstravo puikią gynybą, laimėjo atkarpą 9:2 ir vėl atstatė rekordinį 21 taško pranašumą – 72:51. Antrojoje kėlinio pusėje svečių žaidimas pradėjo strigti ir „Jenisej“ priartėjo – 58:72. Likus žaisti mažiau nei tris minutes, varžovai pradėjo kibti į atlapus ir priartėjo iki 11 taškų (78:66), o netrukus „Juventus“ persvara liko vienženklė – 80:72. Likus žaisti pusantros minutės tapo dar karščiau, nes iš turėtos persvaros liko šeši taškai – 80:74. Paskutinė minutė tapo tikru išbandymu, kai „Juventus“ persvara ištirpo iki keturių taškų – 81:77. Prie baudų metimų linijos stojusio A. Šikšniaus bandymai skriejo pro šalį, o varžovai taikliai šovė iš toli – 80:81. Paskutinės sekundės tapo košmaru – Anthony Hilliardas smeigė šaltakraujį metimą (83:81), o dar du varžovų taškai įtvirtino „Jenisej“ pergalę – 85:81.

„Juventus“ gretose rezultatyviausias buvo 23 taškus Laronas Dendy, Anthony Irelandas pridėjo 14 taškų (7 rez. perd.), Maksimas Kornijenka – 10 (9 atk. kam.), Mindaugas Kupšas ir Jonte Flowersas – po 9, Arvydas Šikšnius – 8.

„Jenisej“ gretose Vitalijus Liutychas surinko 18 taškų, Anthony Hilliardas – 17, Maticas Rebecas bei Suleimanas Braimoh (8 atk. kam.) – po 12.