Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai įveikė išvykų barjerą – Kazio Maksvyčio auklėtiniai Italijoje 30 taškų skirtumu – 90:60 (20:13, 23:15, 19:19, 28:13) – nukovė jaunojo Lietuvos krepšinio talento Arnoldo Kulbokos atstovaujamą Kapo d'Orlando „SikeliArchivi“ ekipą.

Tai buvo ketvirtoji „Neptūno“ šio sezono pergalė FIBA Čempionų lygoje, padėjusi įsitvirtinti B grupės viršūnėje.

Italijoje neptūniečiai į priekį 6:0 išsiveržė nuo pat dvikovos pradžios – po Edgaro Želionio, Mindaugo Girdžiūno ir Juano Palacioso atakų. Pirmasis kėlinys laimėtas septyniais taškais – 20:13, o dviženklė taškų persvara susikrauta antrojo kėlinio pradžioje – 25:14.

Komandos į didžiąją pertrauką išsiskirstė po Arno Butkevičiaus dėjimo, kuris padidino „Neptūno“ pranašumą iki 15 taškų – 43:28.

Nors varžovams trečiajame kėlinyje ir buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki vienženklės persvaros (39:47), tačiau neptūniečiai vėl greitai šoktelėjo į priekį – 62:42, o ketvirtajame kėlinyje triuškino varžovus.

Klaipėdiečiai Italijoje puikiai atakavo iš tolimos distancijos – iš 20 mestų tritaškių tikslą pasiekė 50 proc. metimų – tai yra 10 tolimų šūvių, variusių į neviltį „SikeliArchivi“ ekipos sirgalius.

Tuo metu aikštės šeimininkai tritaškius metė metė 22 proc. taiklumu (5/23).

„Neptūnas“ atliko 26 rezultatyvius perdavimus, o komandos naujokas amerikietis Jerry Johnsonas sėkmingai asistavo – atliko septynis rezultatyvius perdavimus.

„Neptūnas“: Renaldas Seibutis 18, Tomas Delininkaitis 13, Arnas Butkevičius 12 (9 atk. kam.), Juanas Palaciosas 10.

„SikeliArchivi“: Mirza Alibegovičius 15, Denysas Ikovlevas 14, Justinas Edwardsas 12, Jakubas Wojciechowskis 9.

„Neptūnas“ FIBA Čempionų lygos turnyre šventė ketvirtąją pergalę, iš jų tris kartus triumfavo namuose namuose: 75:73 įveikė Prancūzijos čempionus Šalono „Elan“ krepšininkus, 87:80 nugalėjo Latvijos krepšinio lyderius – „Ventspils“ atstovus bei praėjusią savaitę 41 taško skirtumu – 114:73 nukovė turkus – „Gaziantep“ krepšininkus. Klaipėdiečiai patyrę pralaimėjimą – išvykoje 83:95 nusileista Liudvigsburgo „MHP Riesen“ (Vokietija) komandai.

Kapo d'Orlando „SikeliArchivi“ krepšininkai kol kas FIBA Čempionų lygos turnyre pergalių nėra iškovoję ir B grupėje žengia aštunti.

Šeštas šio sezono FIBA Čempionų lygos rungtynes „Neptūnas“ namuose, „Švyturio“ arenoje, žais lapkričio 15 dieną (trečiadienį) 19 val. su Salonikų PAOK ekipa.