REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Drėgna aplinka reiškia, kad vonios kambarys gali būti ideali vieta augalui, nes čia sąlygos primena atogrąžų mišką, tačiau daugelis klysta manydami, kad tokiomis sąlygomis klestės visi kambariniai augalai.

Drėgna aplinka reiškia, kad vonios kambarys gali būti ideali vieta augalui, nes čia sąlygos primena atogrąžų mišką, tačiau daugelis klysta manydami, kad tokiomis sąlygomis klestės visi kambariniai augalai.

REKLAMA

Nors yra daug kambarinių augalų, kuriuos būtų naudinga laikyti vonios kambariuose, ekspertai pasidalijo, kad šioje patalpoje galima laikyti tris augalus. Sara Empey iš internetinės svetainės BackyardBoss.com sakė:

„Kambariniai augalai paprastai yra puikus vonios kambario akcentas. Jie gali išvalyti orą, pridėti žalumos ir sukurti jaukią erdvę. Tačiau ne visi augalai mėgsta drėgmę. Žmonėms patinka mėgautis  atpalaiduojančiu dušu, bet tai nereiškia, kad tai patinka ir jūsų augalams!“ Tiesą sakant, drėgmė vonios kambariuose kai kuriems augalams gali pakenkti, rašo express.co.uk.

Floristikos salono „Bloom and Wild“ augalų ekspertė Kiera Kay rekomendavo: „Rinkdamiesi augalus vonios kambariui, ieškokite tokių, kurie toleruoja pavėsį arba žemą/vidutinį apšvietimą, didesnę drėgmę ir šiltą oro temperatūrą. Pasirūpinkite, kad dirvožemis būtų truputį sausas, kad išvengtumėte drėgnos aplinkos ir per didelio laistymo.

REKLAMA
REKLAMA

Jei augalo gimtinė ne atogrąžos, jis gali neišgyventi drėgnomis sąlygomis. Jei galvojate apie augalus vonios kambariui, patariame šių rūšių nesirinkti.

REKLAMA

Sukulentai ir kaktusai

Sukulentai ir kaktusai, priklausantys sukulentų šeimai, yra du labiausiai paplitę kambariniai augalai, nes jiems reikia mažai priežiūros. Tačiau Sara paragino nedėti sukulentų į vonios kambarį.

Ji paaiškino: „Sukulentai ir kaktusai mėgsta sausą aplinką – ten jie klesti. Drėgnas vonios kambarys ‒ visiška priešingybė jų natūraliai buveinei.

Drėgmė nuo garuojančio vandens gali pažeisti lapus, vanduo iš dirvožemio taip pat lėčiau išgaruos drėgname vonios kambaryje. Dėl to šaknys gali įmirkti ir augalas žus.

Keli sukulentų ir kaktusų pavyzdžiai, kurių reikėtų vengti vonios kambariuose, yra trijuostė sansevjera, tikrasis storlapis, alijošius, stoginė šilropė ir opuncija.

REKLAMA
REKLAMA

Lenktašakė nolina

Kaip ir sukulentai bei kaktusai, lenktašakės nolinos yra sausų dykumų sąlygų gerbėjos. Nolinos auga sausringuose regionuose, tokiuose kaip Rytų Meksika.

Šie augalai puikiai papuoš bet kokius namus. Nolinos patalpose užauga maždaug iki 120cm aukščio ir joms reikia nedaug priežiūros. Nors šie kambariniai augalai nesupyks, jei namuose žiemą išdžius, tačiau ekspertė perspėjo, kad „jie protestuos“, jei bus patalpinti drėgnoje vonioje.

Ji paaiškino: „Jei lenktašakė nolina gaus per daug vandens, augalo šaknys ims pūti. Jei tai pastebėsite pakankamai anksti, nustosite laistyti ir perkelsite augalą į kitą vietą, jis kartais gali pasveikti pats. Tačiau daug geriau augalą yra laikyti sausoje aplinkoje“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kita priežastis, dėl kurios neverta sodinti lenktašakės nolinos vonios kambaryje, yra šiluma. Žiemą šiems augalams reikia vėsesnės temperatūros.

Jie teikia pirmenybę vietoms, kuriose yra apie 10–12 laipsnių. Vonios kambarys šiam kambariniam augalui nėra tinkamas.

 

Sanpaulijos

Sanpaulijos yra populiarūs kambariniai augalai, kuriems reikia visai nedaug priežiūros, kad išgyventų, tačiau jie apdovanos jus ryškiais violetiniais, mėlynais ar baltais žiedais.

Pasak Saros, didelė vonios kambario drėgmė gali supūdyti lapus. Netgi vandens lašeliai ant lapijos gali palikti mažų grybelinių dėmių ir lapai žus.

 

Ji patarė: „Geriausia šiuos augalus laistyti laistytuvu su ilgu snapeliu arba vandenį pilti į padėkliuką po vazonu, kad vanduo nepatektų ant lapų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų