27
Madrido „Real“ – Miuncheno „Bayern“ (nuotr. SCANPIX)

Madrido „Real“ – pirmasis UEFA Čempionų lygos finalo Kijeve dalyvis. Tai paaiškėjo po Ispanijoje vykusių dramatiškų antrųjų pusfinalio rungtynių. Šeimininkai 2:2 (1:1) sužaidė su Miuncheno „Bayern“.

27

„Real“ į finalą žengė dėl pergalės pirmajame mače svečiuose. Prieš savaitę Madrido futbolininkai Vokietijoje laimėjo 2:1.

„Real“ UEFA Čempionų lygos trofėjų į viršų gali kelti trečiąkart iš eilės ir ketvirtąsyk per pastaruosius penkerius metus.

Pirmasis kėlinys

„Bayern“ labai aktyviai pradėjo rungtynes. Įvarčio ilgai laukti nereikėjo. 3-ąją minutę įmušė Joshua Kimmichas. Svečių gynėjas po šeimininkų kapitono Sergio Ramoso klaidos pirmasis suskubo prie kamuolio ir iš kelių metrų nukreipė jį į tinklą.

Šeimininkai 11-ąją minutę išlygino rezultatą. Po Marcelo perdavimo iš kairės įvartį galva pelnė Karimas Benzema.

Per likusį kėlinio laiką pranašumą turėjo „Bayern“. Sunkiai sekėsi dešiniojo gynėjo pozicijoje žaidusiam atakuojančiam futbolininkui Lucui Vazquezui. Ispanas dažnai klydo, bet „Real“ įvarčio nepraleido.

Progų turėjo ir patys Madrido futbolininkai, tačiau rezultatas nepasikeitė – 1:1.

Antrasis kėlinys

„Real“ antrąją rungtynių dalį pradėjo įvarčiu. Sužaidus keliolika sekundžių, „Bayern“ labai grubiai suklydo, o tuo pasinaudojo K. Benzema.

63-ąją minutę intrigos lygis išaugo. Vidurio gynėjas Niklas Sule pasijungė į ataką ir atliko perdavimą iš dešinės. Jamesui Rodriguezui pirmuoju smūgiu pasižymėti nepavyko, bet vėliau Keyloras Navas buvo bejėgis – kolumbietis pakartotiniu bandymu nukreipė kamuolį į buvusios komandos vartus. Saugą vasarą „Bayern“ paskolino „Real“ klubas, tad futbolininkas įvarčio nešventė.

J. Rodriguezo tikslus smūgis Madride užkūrė tikrą pirtį. Įtampa pasiekė maksimumą. „Bayern“ atakavo, atliko ne vieną standartinę padėtį, bet „Real“ šiaip ne taip atsilaikė.

Sudėtys

UEFA paskelbė Madrido „Real“ ir Miuncheno „Bayern“ sudėtis atsakomosioms Čempionų lygos futbolo rungtynėms Ispanijoje. Abiejų komandų vienuoliktukuose yra netikėtumų.

Nei „Real“ starto sudėtyje, nei ant atsarginių žaidėjų suolo nėra Isco. Futbolininkas patyrė traumą pirmajame mače, bet vėliau treniravosi. Tai sukėlė spėlionių, kad saugas gali pasirodyti aikštėje.

Dėl traumos nežais Dani Carvajalas. Futbolo pasaulis svarstė, kas užims jo poziciją. Tarp kandidatų buvo traumą gydęsis Nacho. Jį Zinedine’as Zidane’as paliko ant atsarginių žaidėjų suolo. Šansas nesuteiktas ir Achrafui Hakimi. 19-metis rungtynėms neregistruotas. „Real“ strategas dešinįjį kraštą patikėjo atakuojančiam žaidėjui Lucui Vazquezui.

Z. Zidane’as nustebino pasirinkimu aikštės viduryje. Vietoje dažniausiai rungtyniaujančio Casemiro nuo pirmųjų minučių žais Mateo Kovačičius.

Treneris iš Prancūzijos parodė pasitikėjimą ir 22-ejų supertalentui Marco Asensio.

Vietos starto sudėtyje neatsirado vienam brangiausių pasaulio futbolininkų – Garethui Bale’ui.

„Bayern“ gretose nuo pirmojo švilpuko rungtyniaus Davidas Alaba. Dėl šio futbolininko pasirodymo aikštėje buvo abejojama. Austras pakeis pirmajame mače klydusį Rafinha. Jis paliktas ant suolo.

Traumą patyrusio centro gynėjo Jerome’o Boatengo poziciją starto sudėtyje užims 22-ejų Niklas Sule.

Aikštės viduryje atsirado vietos Thiago Alcantarai, Corentinui Tolisso ir Jamesui Rodriguezui. Javi Martinezas priverstas tenkintis atsarginio vaidmeniu.

„Real“ sudėtis: Keyloras Navas; Marcelo, Sergio Ramosas, Raphaelis Varane’as, Lucas Vazquezas; Mateo Kovačičius, Luka Modričius; Marco Asensio, Toni Kroosas; Cristiano Ronaldo, Karimas Benzema.

„Bayern“ sudėtis: Svenas Ulreichas; Davidas Alaba, Niklas Sule, Matsas Hummelsas, Joshua Kimmichas; Thiago Alcantara, Corentinas Tolisso; Franckas Ribery, Jamesas Rodriguezas, Thomas Mulleris; Robertas Lewandowski.

„Real“ atsarginiai: Kiko Casilla, Nacho, Theo Hernandezas, Casemiro, Dani Ceballosas, Garethas Bale’as, Borja Mayoralas.

„Bayern“ atsarginiai: Tomas Starke, Lukas Mai, Rafinha, Javi Martinezas, Sebastianas Rudy, Niklas Dorschas, Sandro Wagneris.

Prieš rungtynes

Pirmojoje dvikovoje Miunchene „Real“ naudojosi šeimininkų klaidomis ir laimėjo 2:1.

Vokietijos čempionai 28-ąją minutę pirmavo po Joshua Kimmicho įvarčio. 44-ąją minutę rezultatą išlygino Marcelo, o 57-ąją pergalingą Madrido komandos įvartį įmušė Marco Asensio.

„Bayern“ antradienį svečiuose tenkins rezultatyvesnė pergalė įvarčiu arba laimėjimas dviem.

Visi kiti variantai palankūs „Real“. Madrido futbolininkai dėl svečiuose atliktų dviejų tikslių smūgių į finalą žengtų namuose pralaimėję 0:1.

„Real“ versis be Dani Carvajalo ir Isco. Pirmasis patyręs pakinklinės sausgyslės traumą, antrasis – peties. Neaišku, ar galės žaisti šlaunį besigydantis Nacho.

„Bayern“ lazaretas – dar ilgesnis. Iš rikiuotės dėl įvairių traumų iškritę Manuelis Neueris, Jerome’as Boatengas, Arjenas Robbenas ir Kingsley Comanas. Neaiški Davido Alabos būklė.

Svečių strategas Juppas Heynckesas dvikova vadina „metų rungtynėmis“. Tuo metu vyriausiasis „Real“ strategas Zinedine’as Zidane’as akcentuoja greitą įvartį į varžovų vartus.

„Bayern“ užsitikrinusi šeštąją Vokietijos čempiono titulą iš eilės. „Real“ Ispanijos lygoje žengia trečias, 15 taškų atsilikdamas nuo nebepavejamos „Barcelona“, keturiais – Madrido „Atletico“.