Europos moterų krepšinio čempionate šeštadienio vakarą paaiškėjo antroji didžiojo finalo dalyvė. Antrajame pusfinalyje į tarpusavio akistatą stojo Belgijos ir Prancūzijos rinktinės, o po įnirtingos kovos 67:63 (18:8; 26:22; 10:16; 13:17) triumfavo Belgijos krepšininkės, kurios pirmą kartą istorijoje žais Europos čempionato finale.

Abi rinktinės jau pirmųjų atakų metu pelnė taškus ir pradėjo nuožmią kovą taškas į tašką. Įpusėjus kėliniui 2 taškų persvara pirmavo Belgės (10:8), tačiau prancūzės taip pat palaikė aukštą tempą ir neleido priešininkėms nutolti. Pirmajame ketvirtyje abi komandos gyveno beveik be tolimų metimų, o Prancūzijos rinktinė buvo itin nerezultatyvi. Pasibaigus ketvirčiui belgės buvo susikrovę 10 taškų persvarą (18:8).

Žaidimo ritmą antrajame kėlinyje pajuto ir prancūzės, kurios per pora minučių sumažino savo atsilikimą iki 5 taškų (19:14). Visgi belgės netrukus vėl perėmė lyderio estafetę ir vėl susikrovė solidų pranašumą (25:16). Į ketvirčio pabaigą belgės atsipalaidavo ir pradėjo žaisti nuostabų krepšinį, baudė priešininkes tritaškiais. Galiausiai –  į ilgąją pertrauką komandos Belgijai pirmaujant 14 taškų skirtumu (44:30).

Po ilgosios pertraukos žaidimas per daug nepakito, prancūzės vis dar buvo atsiliekančiųjų pozicijoje. Visgi kėlinio pabaigoje prancūzės padidino tempą ir sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 8 taškų (54:46).

Nors lemiamame kėlinyje prancūzės agresyviai bandė vytis varžoves, tačiau Belgijos krepšininkės neprarado savo ritmo ir persvarą išlaikė iki paskutinės rungtynių sekundės (67:63).

Rezultatyviausiai Belgijos rinktinės gretose rungtyniavo Emma Meesseman, kuri pelnė 24 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir padavė 5 rezultatyvius perdavimus.

Tuo tarpu tarp prancūzių rezultatyviausia buvo Sandrine Gruda, kuriai pavyko pelnyti 17 taškų, atkovoti 4 kamuolius ir surinkti 2 rezultatyvius perdavimus.

Europos čempionato finale Belgijos krepšininkės susitiks su Ispanijos rinktine. Tuo tarpu Prancūzijos rinktinė dėl trečiosios vietos susikaus su Vengrijos krepšininkėmis.

Primename, jog abi rinktinės kol kas turnyre žengia be pralaimėjimų. Jos tapo savo grupių nugalėtojomis, o ketvirtfinalyje prancūzės nesunkiai 89:46 pranoko juodkalnietes. Tuo tarpu Belgijos krepšininkės ketvirtfinalyje irgi daug bėdų neturėjo bei net 93:53 sutriuškino Serbiją.