Lietuvos jaunimo (U-21) futbolo rinktinė pasiekė įspūdingą pergalę Europos U-21 čempionato atrankos rungtynėse Suomijoje prieš šeimininkų komandą. Turku mieste lietuviai po pertraukos atsilikinėjo nuo suomių 1:3, tačiau sugebėjo atsitiesti ir švęsti neįtikėtiną pergalę rezultatu 4:3. Lietuvos rinktinės gretose įvarčius pelnė Donatas Nakrošius, Arvydas Novikovas, Aurimas Vilkaitis, o lemiamą smūgį atliko Simonas Paulius.

„Ne kiekvieną dieną sugebame pelnyti keturis įvarčius ir aplenkti varžovus atsilikinėjant", - LFF.lt kalbėjo jaunimo rinktinės  treneris Mindaugas Neoras.

Nesėkmingas pirmasis kėlinys

Dvikovos pradžia lietuviams nieko gero nežadėjo. Jau 4 minutę mūsiškiai buvo priversti traukti kamuolį iš savo vartų tinklo. Po suomių baudos smūgio kamuolys rikošetu nuo Žilvino Kymanto įskriejo į Emilijaus Zubo ginamus vartus.

Visgi netrukus Lietuvos komandai pavyko rezultatą išlyginti - 19 minutę po Arvydo Novikovo pakelto kampinio Donato Nakrošiaus tikslus ir stiprus smūgis nepaliko vilčių šeimininkų vartininkui. Lygus rezultatas buvo neilgai ir netrukus šeimininkams vėl pavyko išsiveržti į priekį. Kėlinio pabaigoje Suomijos futbolininkai pelnė dar vieną įvartį  ir komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant 3:1.

Po pertraukos jaunimo rinktinės treneriai atliko keletą keitimų - buvo pakeisti Žilvinas Kymantas ir Artūras Žulpa, vietoj jų į aikštę išėjo Lukas Kochanauskas ir Karolis Urbaitis.

Sugebėjo atsitiesti ir po pertraukos pelnyti tris įvarčius

Antrąjį rungtynių kėlinį lietuviai pradėjo kur kas agresyviau. Iškart po pertraukos įvartį pelnyti galėjo Fedoras Černychas, bet jam nepavyko apgudrauti varžovų vartininko. 55 min. panašią progą pasižymėti turėjo ypač aktyviai šiame mače rungtyniavęs A.Novikovas.

Galiausiai škotų Edinburgo „Hearts" klube rungtyniaujančiam saugui pavyko pasižymėti. 64 min. A.Novikovas aikštės krašte suklaidino du suomių gynėjus ir sušvelnino rezultatą.

Išlyginamojo įvarčio ilgai laukti nereikėjo - 67 min. po to paties A.Novikovo pakelto kampinio, įvartį galva pelnė Romos „Lazio" klubui atstovaujantis Aurimas Vilkaitis. Išlyginus rezultatą iniciatyva priklausė Lietuvos komandai, o šeimininkai atrodė kiek sutrikę. Dvikovos pabaiga buvo nervinga, arbitras parodė nemažai įspėjimų, o rezultatas nesikeitė.

Galiausiai, per teisėjo pridėtą laiką, galutinį tašką šioje dvikovoje padėjo lietuviai. Suomijos futbolininkai neleistinai stabdė L.Kochanauską, o baudos smūgį vėl stojo atlikti tas pats A.Novikovas. Po jo perdavimo laiku ir vietoj atsidūręs Simonas Paulius galva pelnė pergalingąjį įvartį.

Gyrė futbolininkų ryžtą ir kovą iki galo

Po rungtynių jaunimo rinktinės treneris M.Neoras džiaugėsi futbolininkų atsidavimu ir kova iki paskutinių rungtynių minučių.

„Mums, treneriams šios rungtynės buvo tikras iššūkis - per trumpą laiką turėjome nuspręsti,  kurie žaidėjai yra tinkamiausiai pasiruošę šiai dvikovai. Kaip susitikimo eigoje pamatėme, ne visiems futbolininkams sekėsi rungtyniauti taip kaip jie sugeba, todėl turėjome atlikti keletą keitimų. Visgi, esu labai patenkintas vaikinų pademonstruotų ryžtu ir noru kovoti iki rungtynių pabaigos. Ne kiekvieną dieną sugebame pelnyti keturis įvarčius ir aplenkti varžovus atsilikinėjant“, - kalbėjo M.Neoras.

Treneris negailėjo pagyrų į rinktinę po pertraukos sugrįžusiam A.Novikovui bei teigė, jog antrasis rungtynių kėlinys buvo vienas geriausių Lietuvos rinktinės per šį atrankos ciklą.

„Arvydas šiose rungtynėse parodė savo charakterį ir buvo neabejotinas komandos lyderis. Jis pelnė svarbų įvartį bei atliko tris rezultatyvius perdavimus. Aktyviai šiose rungtynėse žaidė A.Vilkaitis  ir M.Dapkus. Apskritai kalbant, po pertraukos visa komanda rungtyniavo taip, kaip niekada anksčiau. Esu begalo patenkintas tokiu rinktinės rezultatu, bet galutinis tikslas dar nepasiektas, reikia laimėti ir paskutines rungtynes namuose prieš suomius", - sakė M.Neoras.

Paskutinės šio atrankos ciklo rungtynės lietuvių laukia rugsėjo 10-ąją Marijampolėje su ta pačia Suomijos rinktine. Pergalės arba lygiųjų atveju Lietuvos jaunimo U-21 rinktinė grupėje užimtų ketvirtą vietą.

Rungtynių statistika

Suomija U-21 - Lietuva U-21 3:4 (3:1)

Turku „Veritas" stadionas

Teisėjas - Arnold Hunter (Šiaurės Airija)

Įvarčiai: 4 min. Žilvinas Kymantas - įvartis į savo vartus (Lietuva); 23 min. Lauri Dalle Valle, 39 min. Mikko Sumusalo (Suomija); 19 min. Donatas Nakrošius, 64 min. Arvydas Novikovas, 67 min. Aurimas Vilkaitis, 90+2 min. Simonas Paulius (Lietuva)

Įspėti: 15 min. Mikko Sumusalo, 69 min. Tapio Heikkilä, 83 min. Joni Kauko, 84 min. Rasmus Schüller, 90+2 min. Henri Toivomäki, 90+2 min. Valtteri Moren (Suomija); 38 min. Artūras Žulpa, 76 min. Aurimas Vilkaitis (Lietuva)

Lietuva: Emilijus Zubas, Ernestas Pilypas, Ernestas Veliulis, Artūras Žulpa (46 min. Karolis Urbaitis), Fedor Černych, Simonas Paulius, Arvydas Novikovas, Žilvinas Kymantas (46 min. Lukas Kochanauskas (90+1 min. Rokas Urbelis)), Aurimas Vilkaitis, Martynas Dapkus, Donatas Nakrošius. Atsarginiai: Kornelijus Timofejevas, Marius Miškinis, Jaunius Juozaitis.