Neįtikėtina drama pasaulio čempionate: prieš pat finišą kritusi lyderė liko tuščiomis

Apmaudaus epizodo vaizdo įrašas

Budapešte (Vengrija) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate itin dramatiškai susiklostė moterų 10 000 m bėgimo rungtis.

Tituluota Nyderlandų atstovė Sifan Hassan ilgai laikėsi lyderių grupėje, o prieš finišą nusprendė spurtuoti ir pamėgino atitrūkti nuo Etiopijos atstovių trijulės. S.Hassan spurtą pavyko atlaikyti tik Gudaf Tsegay. Atrodė, kad šios dvi sportininkės ir išsidalins auksą bei sidabrą, tačiau tada S.Hassan ėmė žvalgyti į abi puses, netrukus suklupo ir krito likus vos keliasdešimt metrų iki finišo.

G.Tsegay tuomet atbėgo pirma (31:27.18 min.), o likusius medalius pelnė jos tautietės – Letesenbet Gidey (31:28.16) bei Ejgayehu Taye (31:28.31). S.Hassan ant kojų pakilo tik po keliolikos sekundžių ir buvo klasifikuota 11-a (31:53.35).

30-metė S.Hassan Budapešte norėjo pakartoti savo olimpinę sėkmę. Tokijuje ji triumfavo 10 000 m ir 5000 m bėgimuose, o 1500 m distancijoje finišavo trečia. Pasaulio čempionate S.Hassan 10 000 m bėgimą laimėjo 2019 m.

Etiopijoje gimusi Nyderlandų atstovė šiemet debiutavo Londono maratone ir iš karto jį laimėjo. Neįtikėtina, bet nepraėjus nė pusantro mėnesio po šio triumfo ji vėl grįžo į kur kas trumpesnes distancijas ir čia vėl demonstravo aukščiausios klasės rezultatus.