Mindaugas Kuzminskas pelnė 11 taškų per lemiamą kėlinį, kai Kauno „Žalgiris“ (8-12) kilo į šturmą Milane ir ištraukė „Olimpia“ (9-11) į itin svarbią pergalę Eurolygoje 80:70 (21:13, 13:17, 18:20, 28:20).

M.Kuzminskas viso pelnė 14 taškų (1/2 dvit., 4/5 trit.) ir atkovojo 5 kamuolius. Jis savo 11 taškų šou ketvirtame kėlinyje pradėjo tada, kai kauniečiai po dviejų iš eilės tritaškių pirmą kartą išsiveržė į priekį. Šiam pasirodymui puolėjui užteko vos 15 minučių. Tai antros pagal rezultatyvumą M.Kuzminsko sezono rungtynės.

Tai dvigubai skaudus pralaimėjimas kauniečiams, nes nusileista tiesioginiam konkurentui dėl patekimo į atkrintamas varžybas ir tai padaryta didesniu skirtumu, nei pavyko laimėti pirmą tarpusavio dvikovą.

Kitas lietuvis, Artūras Gudaitis sužaidė blogiausias sezono rungtynes. Centras žaidė 23 minutes, per kurias pelnė 6 taškus (3/5 dvit., 0/2 baud.), atkovojo tris kamuolius, bet suklydo triskart, keturis kartus pažeidė taisykles bei surinko minus vieną naudingumo balą.

Tritaškiais pirmame kėlinyje prapliupę „Olimpia“ krepšininkai greitai įgavo dviženklę persvarą, bet antrame kėlinyje gynybą suaktyvinę žalgiriečiai sugebėjo grįžti į kovą.

Ji karštai užvirė trečiame kėlinyje, kuriame pradėjo lietis emocijos. Iš pradžių Marius Grigonis ir Mike’as Jamesas apeliavo į teisėjų sprendimus neskirti pražangų, tą patį padaręs Vladimiras Micovas galiausiai gavo techninę pražangą. Netrukus ją užsidirbo ir Šarūnas Jasikevičius.

Kantriai žaidęs „Žalgiris“ pirmą kartą į priekį išsiveržė tik sužaidus dvi minutes ketvirtame kėlinyje. Tada po tritaškį pataikė Marius Grigonis ir Nate’as Woltersas, leidę kauniečiams būti priekyje 56:54. Rungtynėse nuo pat pirmų minučių pirmavo „Olimpia“, o rezultatas tik kartą iki šio momento buvo lygus – pirmojo kėlinio viduryje (8:8).

Persvara Lietuvos čempionai ilgai nesidžiaugė, nes du tritaškius pataikė M.Kuzminskas, penkis taškus iš eilės pelnė M.Jamesas ir „Olimpia“ vėl šovė į priekį 68:62.

„Žalgirio“ puolimas toliau liko įstrigęs, o po M.Kuzminsko dėjimo „Olimpia“ didino persvarą iki 71:63. Netrukus lietuvis smeigė dar vieną tritaškį ir iš esmės padėjo tašką rungtynėse.

„Žalgiris“ pataikė tik 5/19 tritaškių (28,3 proc.), kai „Olimpia“ tą darė žymiai sėkmingiau – 13/29 (44,8 proc.). Lietuviai laimėjo dvikovą po krepšiais 36:28, bet dažniau klydo (13-10).

Rezultatyviausiai ir naudingiausiai „Olimpia“ gretose žaidė M.Jamesas, pelnęs 20 taškų (3/7 dvit., 3/8 trit., 5/7 baud.), atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus, perėmęs keturis kamuolius, išprovokavęs 7 pražangas ir surinkęs 28 naudingumo balus.

Latvis Dairis Bertanis (4/9 trit.) ir Vladimiras Micovas atseikėjo po 17 taškų. Lietuvos čempionų gretose išsiskyrė N.Woltersas, pelnęs 17 taškų, 14 surinko Paulius Jankūnas, 13 Brandonas Daviesas, 10 Marius Grigonis (1/5 trit.).

„Žalgirio“ gretose rungtynių dėl penkių asmeninių pražangų nebaigė N.Wolteras ir Th.Walkupas. Kitą savaitę lietuviai vyks į Rusiją, kur žais su Maskvos srities „Chimki“.

„Žalgiris“: N.Woltersas 17, P.Jankūnas 14, B.Daviesas 13, M.Grigonis 10, E.Ulanovas ir A.Milaknis po 5, Th.Walkupas 4, A.White’as 2, D.Thompsonas ir D.Waltonas po 0.

„Olimpia“: M.Jamesas 20, V.Micovas ir D.Bertanis po 17, M.Kuzminskas 14.