• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugpjūčio 26 d. šalyje buvo registruota 323,6 tūkst. bedarbių. Tai sudaro 14,97 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų arba 0,07 procentinio punkto mažiau negu prieš savaitę ir 0,32 procentiniais punktais mažiau negu rugpjūčio 1 dieną.

REKLAMA
REKLAMA

„Liepos pabaigoje nedarbas šalyje buvo pasiekęs aukščiausią tašką - Lietuvos darbo biržos duomenų bazėje registruota 330,6 tūkst. bedarbių. Pastarosiomis savaitėmis atliekama darbo rinkos stebėsena rodo, kad nedarbas stabilizavosi, ir kas svarbu, taip pat ir didžiųjų miestų darbo rinkose,“- sako Lietuvos darbo biržos direktorius Mindaugas Petras Balašaitis.

REKLAMA

Rugpjūčio 20–26 dienomis vidutiniškai per dieną šalyje buvo registruojama apie tūkstantį bedarbių. Pastarosiomis savaitėmis darbo biržose labai sumažėjo besiregistruojančių jaunų bedarbių lyginant su praėjusiais vasaros mėnesiais, kuomet jaunimas sudarė apie pusę registruotų bedarbių. Šią, kaip ir paėjusią savaitę, tik kas keturioliktas bedarbiu įregistruotas asmuo – jaunesnis kaip 25 m. amžiaus. Tokių bedarbių įregistruota 391. Didžiausią dalį darbo ieškančiųjų sudaro bedarbiai, nedirbę laikotarpį nuo pusės iki dvejų metų – 80,1 proc. (4,3 tūkst.).

REKLAMA
REKLAMA

„Įsigaliojus naujai darbo rinkos stebėsenos tvarkai, darbo biržų specialistai daugiau dėmesio gali skirti tiesioginiam aktyviam ir motyvuotam bendravimui su klientais, taip nustatydami tikruosius jų lūkesčius, – sako M.P.Balašaitis. - Šią savaitę pasiekti aukštesni įdarbinimo tarpininkavimo, laisvų darbo vietų paieškos ir nusiuntimo į užimtumo rėmimo priemones rodikliai.“

Rugpjūčio 20-26 dienomis padėta įsidarbinti 3,8 tūkst. asmenų, darbdaviai registravo per 3 tūkst. laisvų darbo vietų. Į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nusiųsta 1,3 tūkst. asmenų - daugiausia į viešuosius darbus, įdarbinti pagal įgūdžių rėmimo priemonę ar subsidijuojant.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų