Klaipėdos „Neptūnas“ – pirmasis klubas Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), parklupdęs iki tol be nesėkmių žengusį Kauno „Žalgirį“. Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 78:77 sensacingai patiesė šalies čempionus.

„Žalgirio“ startinis penketas: Adas Juškevičius, Vytenis Lipkevičius, Mindaugas Kuzminskas, Mario Delašas ir Jeffas Foote'as.

TAIP PAT SKAITYKITE: Interviu - J. Plaza: šį kartą jauni žaidėjai nebuvo naudingi

Per pirmąsias 4 minutes po taiklių abiejų komandų metimų rezultatas keturiskart buvo lygus. „Žalgirio“ gretose pasižymėjo po verpstės viena ranka įdėjęs Mindaugas Kuzminskas, tritaškį pataikęs Vytenis Lipkevičius ir po dvitaškį įmetę Mario Delašas ir Jeffas Foote‘as (9:9). Po M.Kuzminsko prasiveržimo su pražanga pro galinę liniją kauniečiai pirmavo 12:9, bet po to per pusketvirtos minutės praleido 10 „sausų“ taškų – 12:19. Nesėkmingą atkarpą nutraukė Kšištofo Lavrinovičiaus metimas iš vidutinio nuotolio ir Marko Popovičiaus tritaškis – 17:19. Savo ruožtu sumaniai „Neptūno“ puolimui vadovavęs Evaldas Dainys pirmąjį kėlinį užbaigė dviem rezultatyviais perdavimais, leidusiais šeimininkams pirmauti 24:17.

Antrojo kėlinio pradžioje po klaipėdiečių krepšiu karaliavo Robertas Javtokas. Jis rezultatyviai užbaigė tris atakas iš eilės, dvi iš jų su pražangomis, ir greitai išlygino rezultatą (24:24). Jį buvo persvėręs Adas Juškevičius, bet Deividas Gailius dviem tritaškiais vėl buvo išvedęs savo komandą į priekį – 30:26. Pataikęs abi baudas ir devintąjį tašką pelnęs R.Javtokas bei po A.Juškevičiaus perdavimo įdėjęs M.Kuzminskas vėl lygino santykį (30:30). Kiek vėliau V.Lipkevičius dviem ilgais perdavimais surado A.Juškevičių, o tarp šio dviejų metimų pasižymėjo D.Lavrinovičius ir M.Delašas – 38:35. Nepaisant V.Lipkevičiaus tolimo dvitaškio ir M.Kuzminsko taiklių baudų, „Žalgiriui“ nepavyko atsiplėšti ir po 20 minučių žaidimo rezultatas buvo lygus 42:42.

Pirmąją trečiojo kėlinio ataką gražiai užbaigė M.Delašas, bet įsižaidęs D.Gailius surinko 8 taškus iš eilės – 50:47. Prie M.Kuzminsko taiklaus tritaškio, baudų metimus pridėjo V.Lipkevičius, o M.Delašas pelnė 6 taškus iš eilės – 55:53. Po Rimanto Kaukėno perdavimo pasižymėjęs Robertas Javtokas ir mindamas tritaškio liniją pataikęs Donnie McGrathas padidino „Žalgirio“ persvarą iki 4 taškų (59:55), kurią „Neptūnas“ netrukus panaikino – 59:59. Kėlinio pabaigoje galingai žaidęs R.Javtokas įmetė kablį, pridėjo dar du baudos metimus ir svečiai pirmavo 63:61.

Kova taškas į tašką tęsėsi ir ketvirtajame kėlinyje. Po K.Lavrinovičiaus ir M.Popovičiaus metimų iš vidutinio nuotolio „Žalgiris“ buvo priekyje 67:64. Laurynas Mikalauskas atsakė 4 taškais iš eilės, bet D.Lavrinovičiaus dėjimas po M.Kuzminsko perdavimo grąžino minimalų pranašumą kauniečiams – 69:68. Šis išsilaikė daugiau nei tris minutes, kol galiausiai „Neptūno“ įžaidėjas Rashaunas Broadusas pataikė tritaškį iš 9 metrų, o kitos atakos metu skirtumą padvigubino Martynas Mažeika – 73:69. Beveik 5 minutes trukusį taškų badą nutraukė M.Kuzminskas (71:73), kuris po sėkmingos komandinės gynybos galėjo ir išlyginti rezultatą, bet prametė iš po krepšio. Likus žaisti 35 sekundes taikliais baudų metimais apsikeitė R.Broadusas ir D.Lavrinovičius – 73:75. Per kitas 10 sekundžių tą patį padarė D.Gailius ir D.Lavrinovičius – 75:77. Dar kartą pražanga sustabdytas D.Gailius šįsyk pataikė tik vieną baudą, kitoje aikštės pusėje M.Popovičius buvo tikslus dukart (77:78), o likus žaisti 15 sekundžių žalgiriečiai sugebėjo perimti kamuolį. Sulaukę progos surengti paskutinę ataką kauniečiai neskubėjo, kol galiausiai D.McGrathas buvo priverstas atakuoti iš sunkios padėties ir jo metimas tikslo nepasiekė – „Neptūnas“ šventė pergalę 78:77.

„Neptūnas“: D.Gailius (5/5 dvitaškiai, 5 atk. kam.) 23, R.Broadusas 14, M.Mažeika 11, L.Mikalauskas, M.Runkauskas (4 atk. kam.) ir E.Dainys (4 atk. kam., 4 rez. perd.) po 6, V.Vasylius 5, D.McClure‘as 3, V.Šarakauskas (5 atk. kam.) ir S.Galdikas po 2.

„Žalgiris“: R.Javtokas (5/5 dvitaškiai, 5/6 baudos metimai) 15, M.Kuzminskas (6 atk. kam.) 14, M.Delašas (6/9 dvitaškiai, 5 atk. kam.) 12, D.Lavrinovičius 8, M.Popovičius ir V.Lipkevičius po 7, A.Juškevičius (4 rez. perd.) 6, K.Lavrinovičius 4, D.McGrathas ir J.Foote‘as po 2.