72
Šiaurės Karolinos universiteto „Tar Heels“ – NCAA čempionė (nuotr. SCANPIX)

Baigėsi „Kovo beprotybė“ ir NCAA sezonas. Šiaurės Karolinos universiteto „Tar Heels“ reabilitavosi po pralaimėjimo praėjusio sezono finale ir šiemet tapo čempione, 71:65 (32:35, 39:30) nugalėjusi Gonzagos universiteto „Bulldogs“.

72

Arizonoje vykusį finalą geriau pradėjo Gonzagos krepšininkai. Jie pirmavo nuo penktosios rungtynių minutės. „Bulldogs“ buvo priekyje 21:14 (11 minutė), 28:21 (15 min.). Po pirmojo kėlinio švieslentėje degė 35:32.

Antrojoje mačo dalyje Šiaurės Karolinos ekipa po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį (36:35 – 21 min.). Nuo to laiko vyko kova taškas į tašką. Rezultatas dažnai buvo lygus.

Gonzagos universiteto krepšininkai, likus dviems minutėms, dar pirmavo (65:63). Tačiau „Tar Heels“ surengė įspūdingą finalinį spurtą, lemiamą atkarpą laimėję 8:0.

Šiaurės Karolinos universiteto komanda NCAA čempione tapo šeštą kartą istorijoje. Paskutinysis triumfas – 2009-aisiais.

„Bulldogs“: Nigelas Williamsas-Gossas 15 (5/17 metimų, 9 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai), Joshas Perkinsas 13.

„Tar Heels“: Joelis Berry 22 (7/19 met., 6 rez. perd.), Justinas Jacksonas 16 (6/19 met.), Isaiah Hicksas 13 (5/9 met., 9 atk. kam.).