• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keturiasdešimtmečiai paaugliai – naujas socialinis Italijos fenomenas.

Bėda –ne tai, kad jie nenori būti suaugę. Tiesiog dauguma jų širdies gilumoje įsitikinę, kad galima pratęsti jaunystę iki pat žilų plaukų. Ir net ilgiau, rašo Italijos dienraštis „Corriere della Sera“.

REKLAMA
REKLAMA

Tai naujieji keturiasdešimtmečiai. Mes galime vadinti juos „second teen“, „antrojo“ paauglystės amžiaus atstovais, jei tik, žinoma, egzistuoja „antrasis gyvenimas“, teigia dienraštis. Tačiau iš tikrųjų jų nereikia ieškoti virtualioje kompiuterių tikrovėje. 40-mečiai paaugliai, tai yra, beveik 10 milijonų italų, gyvena tarp mūsų.

REKLAMA

Kad suprastume šio fenomeno esmę, tereikia vos vieno po ranka pasitaikiusio pavyzdžio, tarkime, Federico Moccia filmo „Atleisk, bet pavadinsiu tave meile“, rašo „Corriere della Sera“. Šiuo atveju 40-metis gražuolis (kurį vaidina Raoulis Bova) beprotiškai įsimyli paauglę. Tačiau galime sugrįžti porą metų į praeitį, kad iš pasalų pasidairytume į gerokai niūresnius režisieriaus Gianluca Tavarellio keturiasdešimtmečius: jo filmas „Šįvakar neprisiimk įsipareigojimų“ – žvilgsnis į vis dar savęs ieškančių žmonių kartą.

REKLAMA
REKLAMA

O jei įtemptume atmintį, tai galėtume prisiminti, kad prieš porą mėnesių kino salėse buvo rodomas dar vienas filmas, sulaukęs neblogos komercinės sėkmės – „SMS svetimu vardu“, pastebi dienraštis. Šiame filme režisierius pasakoja apie 40-mečius tėvus, kuriuos iš tiesų sunku atskirti nuo jų vaikų. Jie vaikosi tų pačių madų, tačiau svarbiausias panašumas – elgesys. Filmo centre – istorija, užsimezgusi po to, kai išsiųsta SMS žinutė pateko ne tam žmogui. Ji pradėjo netikėtą ir slaptą meilės istoriją. Kuo šis poelgis skiriasi nuo paauglio elgesio? – klausia dienraštis. Ogi niekuo, net jei peržvelgtume Italijos statistikos instituto „Istat“ statistinius duomenis. Jie be kita ko liudija, kad kas antras 40-metis sukiojasi virtualiuose pokalbių kambariuose internete. Tiksliau, 52,9 proc. 35 – 44 metų amžiaus vyrų reguliariai bendrauja pokalbių svetainėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip keturiasdešimtmečiai leidžia laisvalaikį? Aišku, eina į kiną (58,2 proc.), rašo „Corriere della Sera“. Ir beveik kas ketvirtas (25,9 proc.) nekaltai prisipažįsta: „Einu į diskoteką“. Žinoma, jei tuo metu neskuba į stadioną (41,3 proc. vyrų ir 20,9 proc. moterų). O jei keturiasdešimtmetis lieka namuose ir nori praleisti vakarą su knyga? Pasirodo, kas antras 40-metis (52,6 proc.) skaito romanus, kas ketvirtas – humoristinius kūrinius, kas trečias sklaido turistinius katalogus, o kas dešimtas (11,7 proc.) skaito komiksus – kaip ir anuomet, kai buvo dar paauglys.

REKLAMA

Ar norėtų užsiimti politika? Ne, sausai atsako beveik kas trečias (28,1 proc.tvirtina niekada nekalbantys apie politiką). Bet tai dar ne viskas, pastebi dienraštis. Kas penktas (20,5 proc.) visiškai nesidomi tuo, kas dedasi politikos horizonte, tuo tarpu tie, kuriems politika vis dėlto rūpi, visą informaciją gauna iš TV (91,5 proc.). Tokių beveik dvigubai daugiau, nei skaitančių laikraščius (55 proc.).

REKLAMA

Ir nėra ko stebėtis, pabrėžia dienraštis. „Gyvenimo trukmė taip pailgėjo, kad mes gyvename beveik dvigubai ilgiau, nei mūsų protėviai, - sako sociologas Domenico de Masi. Ir priduria: - Šis pratęstas jaunatviškas amžius man atrodo tarsi poetinis reiškinys. Manau, kad geriau – kur kas geriau – ilgiau būti paaugliu, nei pernelyg anksti pasenti. Ir dar: pinigai nemėgsta minčių. Dabar, kai jų turime daugiau, norime jais pasinaudoti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norisi pridurti – ypač per atostogas, rašo „Corriere della Sera“. Tereikėjo praėjusią vasarą apsilankyti nuostabiose salose į šiaurę nuo Mesinos, tarkim, Eoloje. Arba atvykti į Graikijos salas ir apsistoti kur nors palei sieną su Turkija, galbūt Patmo saloje, kurioje, kaip teigiama, šventasis Jonas rašė Apokalipsę. Keistas slaptažodis aplėkė visą Italiją, ir galų gale viskas baigėsi tuo, kad šiose salose ėmė rinktis neįtikėtinai daug italų viengungių. Jie išgyveno prieš 20 metų čia praleistas atostogas – su nesibaigiančiais šokiais diskotekose iki aušros ir šokoladiniais raguoliais, kuriuos gaudavo po šokių.

REKLAMA

Paklauskite Dario Cassini, kaip būdavo tais laikais, siūlo dienraštis. Tai 40-metis komikas, teatro ir kabarė aktorius, parašęs knygą „20 metų po to, kai man buvo 20“. Tai beveik autobiografija, parašyta taip, tarsi būtų pagalbos šauksmas: „Padėkite, aš juk 18-metis vaikinas, atsidūręs suaugusio 39 metų vyro kūne!“ Jis nieko neslėpdamas prisipažįsta, kad jį „tiesiog gąsdina nuolatiniai ryšiai, išskyrus tuos, kuriuos jis užmezgė su savo plazminiu televizoriumi“.

Ir štai mes grįžome prie to, kad 40-mečiai vyrai dažniau nei moterys nori gyventi kaip amžini jaunuoliai, pastebi dienraštis. Jie bėga nuo santuokos. Kiek jų yra? Viengungių vyrų (iki 44 metų amžiaus) yra beveik 2 kartus daugiau, nei moterų – atitinkamai 9 ir 5,4 proc. Ir iš jų beveik 3 iš 4 (73,4 proc.) niekada nebuvo susituokę. Likusieji 26,5 proc. – išsiskyrę, 0,1 proc. – našliai, rašo „Corriere della Sera“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų