REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepaisydamas žemės ūkio ministro siūlymo bei Seimo pirmininko raginimo atsistatydinti, Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) direktorius Evaldas Čijauskas iš užimamų pareigų trauktis neketina.

REKLAMA
REKLAMA

"Šiuo atveju tiesioginių mano pažeidimų nėra ir šiandien nematau, dėl ko man reikia atsistatydinti. Peržvelgiau visus įstatymus - nepažeidžiau nė vieno iš jų", - ketvirtadienį (07.17) surengtoje spaudos konferencijoje sakė E. Čijauskas.

REKLAMA

Pasak jo, trečiadienį po susitikimo su žemės ūkio ministru Jeronimu Kraujeliu jis teigė pagalvosiąs apie atsistatydinimo galimybę, tačiau nieko konkretaus nežadėjo.

Žemės ūkio ministerijos valstybės sekretorius Vidmantas Kanopa trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje pranešė, kad E. Čijauskas ketina įteikti ministrui atsistatydinimo pareiškimą.

Pastaruoju metu NMA sulaukė daug kritikos dėl neskaidraus Europos Sąjungos (ES) Specialiosios žemės ūkio ir kaimo plėtros paramos programos (SAPARD) paramos lėšų skirstymo. Valstybės kontrolė ir verslo konsultacijų bendrovė "PricewaterhouseCoopers" pripažino, kad NMA veikla nėra pakankamai skaidri, tačiau šiurkščių pažeidimų skirstant ES lėšas, išskyrus vieną atvejį, nenustatė.

REKLAMA
REKLAMA

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba šiuo metu atlieka du ikiteisminius tyrimus dėl žemdirbiams ir įmonėms skiriamų investicijų pagal SAPARD programą grobstymo. Vienoje byloje aferistai per jokios veiklos nevykdančią bendrovę Šilų paukštyną Jonavos rajone pasisavino 198 tūkst. litų ir pretendavo gauti dar beveik 800 tūkst. litų.

Antrasis ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl pinigų pasisavinimo, įforminus Tauragės apskrityje esantį cechą kaip paramos reikalaujantį objektą.

E. Čijauskas sakė, kad Šilų paukštynas pateikė visus reikalingus dokumentus ir atitinkamų institucijų pažymas, agentūros darbuotojai du kartus jame lankėsi, tačiau jiems jokių įtarimų nekilo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

E.Čijausko teigimu, informaciją apie šios bendrovės projektą agentūra buvo pateikusi specialiosioms tarnyboms, tačiau per tris mėnesius iki pinigų išmokėjimo jokių neigiamų vertinimų negavo. Anot E. Čijausko, agentūra yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos institucijomis, atsakingomis už kovą su korupcija ir finansiniais nusikaltimais.

"Ir ateityje negalėsime nustatyti tokių atvejų, nes mums turi padėti specialiosios tarnybos. Jeigu jos nepadės, tikrai gali būti ir daugiau tokių atvejų. Šitoje (Šilų paukštyno - BNS) byloje yra visi dokumentai, reikalingi paramai skirti", - teigė E. Čijauskas.

REKLAMA

Jis priminė, kad 2000-aisiais iš užimamų pareigų atleidus Vengrijos SAPARD agentūros direktorių, ES daugiau nei pusei metų sustabdė Vengrijos SAPARD agentūros akreditaciją ir šiai šaliai SAPARD paramos lėšų teko laukti ilgiau nei kitoms šalims kandidatėms. E. Čijausko nuomone, tokia grėsmė dabar iškilo ir Lietuvai.

Žemės ūkio ministerija ketvirtadienį sudarė tarnybinio nusižengimo tyrimo komisiją, tirsiančią E. Čijausko veiklą. Tyrimo komisijai pavesta raštu pateikti motyvuotas išvadas apie tyrimo rezultatus.

Neoficialiais duomenimis, šiuo metu ministerija neturi konkrečių duomenų, kuriais galėtų pagrįsti E. Čijauskui keliamą reikalavimą atsistatydinti, todėl ir sudaryta speciali komisija. Manoma, kad komisija E. Čijausko veiklą tirs maždaug pusmetį.

E. Čijausko teigimu, iki šiol agentūra yra pasirašiusi SAPARD sutarčių 405 mln. litų (iš jų - apie 70 mln. litų jau išmokėta). Dar šiemet numatoma išmokėti 258 mln. litų.

Anot jo, nuo kitų metų agentūra kasmet turės išmokėti po 1,2 mlrd. litų įvairios ES paramos.

“Eltos” nuotr.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų