Trečiuoju Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Stenlio taurės varžybų Rytų konferencijos pusfinalio dalyviu tapo Monrealio "Canadiens" klubas.

Monrealio ledo ritulininkai pirmadienį septintosiose konferencijos ketvirtfinalio rungtynėse namuose 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) sutriuškino Bostono "Bruins" ekipą ir laimėjo seriją iki keturių pergalių 4:3.

"Canadiens" komanda laimėjo pirmąsias (4:1), antrąsias (3:2 po pratęsimo) ir ketvirtąsias (1:0) serijos rungtynes, o "Bruins" klubas stipresnis buvo trečiajame (3:2 po pratęsimo), penktajame (5:1) ir šeštajame (5:4) susitikimuose.

Pirmadienio rungtynių didvyriu tapo 20-metis šeimininkų vartininkas Carey Price`as, kuris atrėmė visus 25 varžovų metimus ir antrą kartą šioje serijoje nepraleido įvarčio į ginamus vartus.

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Andrejus Kosticynas, po vieną - Michaelas Komisarekas, Markas Streitas ir Sergejus Kosticynas.

Rytų konferencijos pusfinalio serijoje "Canadiens" susitiks su Niujorko "Rangers" komanda.

Kita Rytų konferencijos pusfinalio pora paaiškės antradienį po septintųjų ketvirtfinalio serijos rungtynių Vašingtone tarp vietos "Capitals" ir Filadelfijos "Flyers" komandų, o šio mačo nugalėtojo jau laukia Pitsbergo "Penguins" klubas.

Pirmadienį šeštosiose serijos rungtynėse "Capitals" ledo ritulininkai svečiuose 4:2 (0:1, 2:1, 2:0) nugalėjo "Flayers" ekipą ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą - 3:3.