REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių mieste kai kurioms mokykloms sunku sukomplektuoti klases. Dalis mokyklų rugsėjo pirmąją turės vos po vieną pirmokėlių klasę. Prognozuojama, kad 2015 — 2016 metais Šiauliuose gali likti vos 12 tūkstančių mokinių. Dabar jų yra per 15 tūkstančių.

REKLAMA
REKLAMA

Klases surinkti vis sunkiau

Švietimo skyriaus vedėja Violeta Damskienė informavo Šiaulių miesto tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetą, kad Šiaulių miesto mokyklose nebus lengva komplektuoti klases.

REKLAMA

Nors 2004 metais Šiauliuose gimė 1155 būsimieji pirmokai, Registrų centro duomenimis, dabar lankyti mokyklą ruošiasi tik 1029 būsimieji pirmokai.

V. Damskienės teigimu, rugsėjį pirmokai mokysis 23 mokyklose — 15 pagrindinių, šešiose pradinėse bei „Santarvės“ ir Vijolių vidurinėse mokyklose. Pastarosios vos surenka po vieną pirmokų klasę.

Kasmet mažėja pirmokų

Po vieną pirmąją klasę gali turėti Gytarių, Rasos, Salduvės, Zoknių ir kai kurios kitos pagrindinės mokyklos. Gerai pirmokų klases sekasi rinkti „Juventos“, Jovaro, Gegužių pagrindinėms mokykloms.

REKLAMA
REKLAMA

Per penkerius metus mieste padaugėjo mokyklų, turinčių po vieną pirmąją klasę. 2005 ir 2006 metais tokių mokyklų buvo po tris, 2007 — keturios, kitais dviem metais po penkias, o pernai — jau 8, ir tai sudaro beveik 35 procentus mokyklų, galinčių turėti pirmokų, bet jų turinčių vos po vieną klasę.

Gimstamumo kreivė svyruoja

Didžiausias gimstamumas Šiaulių mieste buvo 2008 ir 2009 metais — atitinkamai 1393 ir 1369 naujagimiai. Pernai jis sumažėjo iki 1319. Tačiau būta ir prastesnių metų, pavyzdžiui, 2002 — 1098, 2005 — 1094, 2006 — 1084 registruoti naujagimiai. Šiek tiek gimstamumas pradėjo augti 2007 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Švietimo skyriaus vedėjos pateiktais duomenimis, prognozuojama, kad 2015 — 2016 metais Šiauliuose gali būti 12 tūkstančių mokinių. Dabar jų yra per 15 tūkstančių, o prieš kelerius metus buvo per 20 tūkstančių.

Šiek tiek geriau jaučiasi tos mokyklos, kurios renka gimnazijos klases — atvažiuoja mokinių iš kaimo vietovių — ypač pirmokų, antrokų ir trečiokų gimnazistų.

Politikai komitete svarstė, jeigu tokios tendencijos laikysis ir toliau, teks mažinti mokyklų skaičių. Tarybos narys Stasys Tumėnas siūlė atsargiau elgtis su mokyklų renovacija, kėlė klausimą, gal neverta investuoti į kai kuriuos pastatus

REKLAMA

Teks ieškoti įvairių išeičių

Jeigu taip mažėja mokinių, kas laukia mokyklų, klausėme Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Violetos DAMSKIENĖS:

— Viena iš išeičių — mažinti mokyklų skaičių, jeigu mažėja mokinių. Galima ieškoti ir kitos išeities, pavyzdžiui, RASTI papildomą finansavimą, bet tai labai sudėtinga.

Savivaldybės negali keisti mokinių klasėse skaičiaus, nes jį nustato Vyriausybė. Nebent ilgainiui ji pakeistų tas normas. Miesto Tarybos politikų valioje — dar kartą peržiūrėti mokyklų tinklą, kad jis būtų kuo optimalesnis. Gal daryti didesnes mokyklas, kad joms pakaktų mokinio krepšelio lėšų? Reikia skaičiuoti, ar didinti mokyklas, gerai jas sutvarkant, ar jų patalpas pritaikyti kitoms reikmėms.

REKLAMA

Jeigu nepasikeis mokinio krepšelio dydis, esame suskaičiavę, kokio dydžio mokykloms pakaktų ugdymo lėšų. Aplinkos lėšos — tai Savivaldybės rūpestis. Optimalus gimnazijos dydis — 550 mokinių, bet galėtų išsilaikyti gimnazijos ir su 450 mokinių.

Didžiausia pagrindinė mokykla — 700 mokinių, o minimali riba — 380.

Pradinių mokyklų dydžiai — nuo 220 iki 330.

Jei šie skaičiai keistųsi, tektų peržiūrėti ugdymo planus. Gali tekti peržiūrėti ir mokytojų atlyginimus, nes ir dabar ne visi gauna maksimalias algas.

Petras BALČIŪNAS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų