Vilniaus „Žalgiris“ Baltijos futbolo lygos D grupės varžybas šįvakar Vilniuje baigė pergale 1:0 (1:0) prieš Talino „Floros“ ekipą. Pergalingą įvartį 44-ą minutę įmušė puolėjas iš Bulgarijos Georgijus Kalaidžijevas.

D grupėje antrąją vietą užėmę žalgiriečiai ketvirtfinalyje kovos su B grupės nugalėtoju Rygos „Skonto“. Pirmosios varžybos birželio 3 d. vyks Vilniuje, atsakomasis mačas Rygoje - liepos 1 arba 2 d.

Rungtynės su „Flora“ jokios įtakos situacijai grupėje jau neturėjo. Todėl žalgiriečių treneriai išbandė keletą dublerių ekipos žaidėjų, o „Florai“ atstovavo vien jauni futbolininkai.

Tačiau pirmą realią progą įmušti įvartį turėjo svečiai. 11-ą minutę bandydamas perimti į baudos aikštelę skersuotą kamuolį suklydo vartininkas Algirdas Surgautas, o po esto smūgio kamuolį nuo vartų linijos atmušė gynėjas Audrius Veikutis.

Žalgiriečiai turėjo persvarą, tačiau atakuojant stigo aštrumo. 33-ą minutę "Floros" gynėjas savo baudos aikštelėje pargriovė Erviną Kvitkauską ir arbitras iš Latvijos Andrejus Sipaila skyrė 11 metrų baudinį. Audrius Veikutis suklaidino vartininką, bet į vartus nepataikė - kamuolys skriejo šalia virpsto.

Savo žaidybinę persvarą „Žalgiris“ vis dėlto iki pertraukos realizavo. 44-ą minutę po Raimondo Vilėniškio perdavimo į baudos aikštelę G.Kalaidžijevas smūgiu iš eigos pasiuntė kamuolį į vartus - 1:0.

Po pertraukos žaidimas bemaž visą laiką vyko varžovų aikštės pusėje, bet rengdami pozicines atakas vilniečiai vėl dažnai nerasdavo kelių prie vartų.

75-ą minutę ypač geros progos padidinti rezultatą neišnaudojo G.Kalaidžijevas. Baudos aikštelėje gavęs tikslų Juliano Bursuko perdavimą bulgaras apsivarė vartininką, bet prašovė virš vartų.

Po trejų minučių vos nepasitvirtino nerašyta futbolo taisyklė: neįmuši - tu, įmuša - tau. Po Keno Kalastės smūgio kamuolys sudrebino „Žalgirio“ vartų virpstą.

„Žalgirio“ vyriausiojo trenerio Viačeslavo Mogilno komentaras: „Norėjosi įspūdingesnės pergalės, daugiau įvarčių. Fragmentais pavykdavo kombinacinis žaidimas, bet buvo ir daug netikslių perdavimų, nervingumo gynyboje. Kai kurie žaidėjai nuvilia jau ne pirmą kartą“.

„Žalgirio“ sudėtis: Algirdas Surgautas, Aleksejus Dubyna, Tomas Sirevičius, Audrius Veikutis, Denisas Archipovas, Julianas Bursukas, Ervinas Kvitkauskas, Raimondas Vilėniškis (Donatas Remėza, 63), Andrius Puotkalis (Laurynas Juknys, 46), Marius Dovydėnas (Ramūnas Radavičius, 46), Georgijus Kalaidžijevas.