Izraelyje vykstančiose Europos plaukimo pirmenybėse trumpame (25 metrų ilgio) baseine Mindaugas Sadauskas šeštadienį sėkmingai įveikė 100 m laisvuoju stiliumi atrankos varžybų barjerą ir su geriausiu rezultatu bei Lietuvos rekordu pateko į pusfinalį tarp šešiolikos plaukikų.

M. Sadauskas nuotolį įveikė per 47,18 sekundės bei laimėjo septintą kvalifikacinį plaukimą.

Ankstesnis 100 m rungties laisvuoju stiliumi Lietuvos rekordas – 47,54 sekundės – nuo 1994 metų priklausė Raimondui Mažuoliui.

Antrasis Lietuvos plaukikas šioje rungtyje – Povilas Strazdas – ketvirtajame atrankos plaukime finišavo devintas (49,38 sek.), o tarp visų 60 kvalifikacinių varžybų dalyvių tenkinosi 40-a pozicija.

Pagrindiniais M. Sadausko varžovais šeštadienio popietę pusfinalyje bus lenkas Sebastianas Szczepanskis (47,30 sek.), baltarusis Artiomas Mačekinas (47,44 sek.) bei rusas Aleksandras Kliukinas (47,45 sekundės).