REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar prisimenate savo pirmąją meilę? Ko gero, manėte, kad jis ar ji buvo nepaprastas. Galbūt net romantiškai kalbėjote apie visą gyvenimą kartu.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau vėliau aplankė maudžiantis jausmas – galbūt jūs verti geresnio. „Jūroje yra daugybė žuvų“, o galbūt kuris nors kitas/kita iš tikrųjų galėtų būti tuo „tikruoju“. Nemalonu tai, kad jei jau metėte savo partnerį, dažniausiai kelio atgal nebėra. Taigi, kur tas taškas, kuomet jūs paieškas tiesiog nurašote į negrąžinamus nuostolius ir susitaikote su tuo, ką pavyko gauti?, rašo „Times“.

REKLAMA

Tokia pati dilema kyla darant daugybę gyvenimo sprendimų. Pavyzdžiui, būsto paieška. Kiek kartų teko matyti fantastišką būstą, kuris patiko iš pirmo žvilgsnio, tačiau vėliau aplankė jausmas, kad reikėtų pamatyti ir daugiau „variantų“ prieš įsipareigojant? Taip rizikavote netekti to „pirmojo“ būsto.  

Nuostabu, tačiau matematika gali padėti padidinti jūsų šansus susirasti geriausią partnerį arba geriausią būstą. TV šou žaidimai taip pat veikia šiuo principu – atidarius lagaminą kelio atgal nebėra. Taigi kažkuriuo momentu jūs turite įvertinti, kada reikia apsispręsti ir priimti duotą pasiūlymą. O slaptąją sprendimo formulę lemia – ne, ne jausmai, o skaičiai.

REKLAMA
REKLAMA

Įsivaizduokite, kad bankų jums siūlomi skirtingo pelningumo investiciniai paketai. Vienas pasiūlymas teigia 100 proc. pelną per metus, tačiau kitas siūlo 50 proc. kas pusę metų. Pirmu atveju po metų 100 litų pavirstų 200 litų, o antru – 100 + 50 = 150 + 75 = 225 Lt. Taigi, daugiau. O trečias bankas siūlo 33,3 proc. kas keturis mėnesius. Skaičiuojate ir gaunate skaičių 237 Lt.

Metus dalijant į smulkesnes atkarpas akivaizdus rezultatas jūsų naudai. Jei jumyse glūdi „matematikas“, jau suvokėte, kad bankas „Begalybė“, dalijantis metus į be galo smulkias atsiskaitymų atkarpas, yra jums naudingiausias. Praktiškai, maksimaliai įmanoma išgauti nauda yra 271,83 Lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Banko atrankos principas galioja ir pasirenkant geriausią partnerį. Vienintelio asmens pasirinkimas viso gyvenimo partneriu gali atrodyti tarsi didžioji gyvenimo loterija, tačiau, kaip jau paaiškinome anksčiau, matematika gali padėti pasiekti didžiausią loterijos laimėjimą. Kaip ir rinkdamiesi TV loterijos lagaminą, čia nesivadovaujate visišku atsitiktinumu. Matematinis sprendimo būdas padeda optimizuoti jūsų šansus sėkmei meilėje.

Grįžkime iš sudėtingų palyginimų prie paprastos idėjos ištakų. Čia taikomas optimalus matematinės analizės koeficientas 0,37. Tai reiškia, kad geriausią partnerį surasite per 37 proc. šiam tikslui skirto laiko.  Pradėjus eiti į pasimatymus nuo šešiolikos ir ketinant jį sutikti iki sulauksite šešiasdešimties, prie tikslo priartėsite būdami jau (net) 32-jų metų amžiaus. (60 -16 = 44;  44 metai x 0,37 proc. = 16 metų 4 mėnesiai; 16 + 16,28  = 32,28 metai amžiaus).

REKLAMA

Tuomet pasirinkite vėliausiai sutiktą „personažą“, savo atitikimo savybėmis pralenkiantį visus kitus iki šiol sutiktus asmenis.

Tai negarantuoja sėkmės, tačiau ši strategija maksimaliai padidina jūsų šansus. (Tik nerodykite šios formulės savo išrinktiesiems – kuomet kalbama apie meilę, išskaičiavimas neatrodo gražiai).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų