34
K. Maksvytis (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (5/1) patyrė pirmą pralaimėjimą atrankoje į 2023 m. pasaulio čempionatą, o po šio treneris Kazys Maksvytis turėjo pastabų tiek teisėjams, tiek pačiai sistemai.

34

Vos prasidėjus antram kėliniui K. Maksvytis minutės pertraukėlės metu auklėtinių klausė, kur jie paliko vyriškumą – galiausiai mūsiškiai sugebėjo beveik panaikinti 17 taškų deficitą, bet paskutinėse pirmojo atrankos etapo F grupės rungtynėse 72:83 (13:23, 19:22, 20:16, 20:22) nusileido Čekijai (3/3).

„Čekai nusipelnė laimėti. Jie buvo fiziškesni. Atsiprašau už šias rungtynes ir tikiuosi, kad kitame lange būsime geresni.

Jie buvo šviežesni ir greitesni vienu žingsniu. Jiems tai buvo gyvenk arba mirk rungtynės. Mums trūko šviežumo, nesilaikėme žaidimo plano.

Buvo sunku rasti žaidėjus, kurie šiandien žaistų gerai. Vis siaurinome rotaciją, antroje pusėje pridėjo Ignas Brazdeikis, bet kai pasodinome pagrindinį penketą, toks vaizdas, kad pritrūko jėgų“, – po mačo sakė treneris.

Nepaisant to, kad lietuviai jau buvo užsitikrinę vietą kitame atrankos etape, mačias su Čekija turėjo didelę vertę – kiekviena pergalė iškovota pirmame etape skaičiuosis ir antrame. Negana to, Lietuva patyrė pralaimėjimą didesniu skirtumu nei buvo iškovojusi pergalę pirmose rungtynėse. Antrojo etapo grupėje komandos pateks į tą pačią grupę, todėl tai gali būti svarbus faktorius.

Lietuviai trečią kėlinį pradėjo spurtu 10:0 ir buvo priartėję per tašką, bet čekai neleido perimti iniciatyvo ir vėl atgavo dviženklį pranašumą, kuris ketvirtame kėlinyje buvo šoktelėjęs ir iki dvidešimties taškų ribos.

Mačo pabaigoje netrūko ir emocijų – K. Maksvytis buvo nubaustas technine pražanga.

„Mes laikėmės plano B, kad sumažintume skirtumą iki 8 taškų ir buvo keletas situacijų. Mačo pabaigoje gavau techninę pražangą, nes paprašiau peržūros. Nelabai galiu kalbėti apie teisėjus, bet buvo daug abejotinų sprendimų. Ne dėl jų pralaimėjome, bet nebuvo geros mačo kontrolės“, – mano K. Maksvytis.

Pirmasis atrankos etapas tapo ir pirmuoju K. Maksvyčio atskaitos tašku dirbant rinktinės vyriausiuoju treneriu – ir šis laikotarpis nebuvo lengvas, nepaisant iškovotų penkių pergalių ir pirmos vietos grupėje.

„Sunkūs langai – visus juos dirbome su skirtingomis komandomis. Vis reikia iš naujo įvedinėti sistemą, daug pakeitimų – tai įdomus formatas ir man nebuvo lengva dirbti.

Pavyzdžiui čekai atvažiavo be vienintelio Jano Vesely. Sistema nėra dėkinga ir nėra lengva surinkti geriausius žaidėjus iš karto po sezono“, – pastebėjo strategas.

Viena didžiausių problemų šiame lange buvo įžaidėjų trūkumas, kurių dar labiau sumažėjo susižeidus Vyteniui Čižauskui.

Vis tik šis langas davė ir vieną svarbų atsakymą K. Maksvyčiui.

„Turbūt geriausia žinia, kad turėsime dar vieną rinktinės lyderį arba bent tvirtą rotacijos žaidėją – Igną Brazdeikį. Jis pateisino viltis. Kartais iš JAV atvažiavę žaidėjai ne visada lengvai prisitaiko“, - džiaugėsi jis.

Ir šiame mače I. Brazdeikis pademonstravo savo sugebėjimus – nepaisant to, kad pirmoje mačo pusėje liko be taškų, galiausiai finišavo kaip rezultatyviausias Lietuvos žaidėjas – jis pelnė 16 taškų (3/6 dvit., 3/4 trit., 1/2 baud.).

„Ignas buvo vienas iš lyderių ir kai strigome puolime be jo buvo dar kažkiek sunkiau, nes jis yra vienas atletiškesnių mūsų žaidėjų“, – auklėtinį gyrė treneris.

Dabar rinktinės ir K. Maksvyčio laukia trijų savaičių pertrauka, o jau liepos pabaigoje visi rinksis į stovyklą – prasidės pasiruošimas dar vienam atrankos langui ir, svarbiausia – Europos čempionatui, vyksiančiam rugsėjį.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad rinktinei tikrai nepadės Edgaras Ulanovas. Prie žalgiriečio prisidėjo dar du žaidėjai, kurie tikrai neapsivilks rinktinės aprangos.

„Gudaitis greičiausiai skirs vasarą traumų gydymui ir pasiruošimui sezonui. Eimantas Bendžius taip pat paprašė šią vasarą skirti poilsiui“, – įvardino K. Maksvytis.

Netrukus paaiškės ir dar vieno žaidėjo klausimas – treneris susitiks su neseniai sezoną pabaigusiu Donatu Motiejūnu ir aptars jo žaidimą nacionalinėje komandoje.