Planetos teniso žvaigždės atvyko į Madridą. Ispanijos sostinėje pirmadienį prasideda „Masters 1000“ turnyras „Mutua Madrid Open“.

Varžybose ant grunto dangos kovos net aštuoni iš dešimties šiuo metu geriausių pasaulio žaidėjų. Tai ispanas Rafaelis Nadalis (2-oji raketė), rusas Danilas Medvedevas (3), austras Dominicas Thiemas (4), graikas Stefanos Tsitsipas (5), vokietis Alexanderis Zverevas (6), rusas Andrejus Rubliovas (7), argentinietis Diego Schwartzmanas (9), italas Matteo Berrettini (10). Iš geriausiųjų dešimtuko nebus tik serbo Novako Džokovičiaus (1) ir šveicaro Rogerio Federerio (8).

Pernai šis turnyras nevyko dėl koronaviruso pandemijos, o 2019-aisiais pergalę šventė N. Džokovičius. Daugiausia kartų – penkis – Madride nugalėjo R. Nadalis. Pastarąjį sykį čempionu jis tapo 2017 metais. Iš šiose varžybose dalyvausiančių tenisininkų Ispanijos sostinėje, be R. Nadalio, yra triumfavęs A. Zverevas (2018 m.).

Nežymiu favoritu vadinamas grunto karalius R. Nadalis. Jis neseniai laimėjo kitas varžybas ant grunto Barselonoje. Tiesa, pasak teniso specialistų, ispanui lengva nebus. Į čempiono titulą realiai pretenduos 4-5 tenisininkai. Šį sezoną labai solidų žaidimą demonstruoja D. Medvedevas, kuris 2021 metais iš 20 mačų laimėjo 17.

Pasigrumti dėl čempiono vardo nusiteikęs ir S. Tsitsipas. Graikas Barselonoje finale R. Nadaliui nusileido tik po itin dramatiškos kovos.

Šį sezoną tai bus trečiasis „Masters 1000“ turnyras. Majamyje pirmąją vietą užėmė Lenkijos atstovas Hubertas Hurkaczas, o Monte Karle – S. Tsitsipas.

Daugiausia „Masters 1000“ varžybų yra laimėjęs N. Džokovičius – 36. R. Nadalio sąskaitoje – 35 titulai, R. Federerio – 28.

Nuo 2002 metų rengiamo „Mutua Madrid Open“ turnyro bendrą prizų fondą sudaro 5,2 milijono eurų. Vienetų varžybų laimėtojas gaus 315,2 tūkst., o finale pralaimėjęs žaidėjas – 188,3 tūkst. eurų.

Pajėgiausių pasaulio tenisininkų kovas iš Madrido tiesiogiai transliuos „TV3 Sport 2“ kanalas ir naujos kartos televizija ‚Go3“.