50
„Žalgiris“ – „Glimt“ mačo epizodai. (Fotodiena/ Viltė Domkutė)

Lietuvos čempionas Vilniaus „Žalgiris“ lygiosiomis pradėjo paskutinĮ UEFA Konferencijų lygos atrankos etapą. Vladimiro Čeburino auklėtiniai ketvirtadienio vakarą namuose 2:2 (1:0) sužaidė Budės „Glimt“ ekipa iš Norvegijos.

50

Antrosios serijos rungtynės po savaitės bus žaidžiamos jau Norvegijoje. Tik šios poros nugalėtojas įgis teisę žaisti turnyro grupių etape.

Lietuvos klubams tai būtų istorinis pasiekimas.

Šio vakaro mačas LFF stadione vilniečiams prasidėjo puikiai. Jie atakavo praktiškai nuo pat susitikimo pradžios ir gana greitai pelnė įvartį.

7-ąją minutę Karolis Uzėla puikiai iš dešiniojo krašto perdavė kamuolį į pavojingą zoną, o ten buvęs puolėjas Tomislavas Kišas iš patogios padėties nuginklavo varžovų vartininką iš gana artimos distancijos.

Žalgiriečiai tęsė šturmą ir netrukus vėl sukūrė pavojingą ataką. Iš pradžių jų smūgį atrėmė norvegų vartininkas, o tada K. Uzėlos tolimas smūgis sudrebino skersinį.

„Glimt“ atrodė kiek sutrikę, o vilniečiai laikė žaidimo gijas savo rankose. Kėliniui artėjant prie pabaigos neblogą šansą turėjo dar ir Hugo Videmonto, bet žalgiriečio smūgiuotas kamuolys greitoje kontratakoje po rikošeto nusileido šalia varžovų vartų.

Vis dėlto viskas aukštyn kojomis apsivertė iškart po pertraukos. Vos prasidėjus antrajam kėliniui svečiai išlygino mačo rezultatą, kai po kampinio galva pasižymėjo „Glimt“ kapitonas Ulrikas Saltnesas.

„Žalgiris“ nespėjo atsigauti, kai 54-ąją minutę norvegai pelnė dar vieną įvartį. Nuostabiu smūgiu iš už baudos aikštelės ribų pasižymėjo tas pats U. Saltnesas.

Tada norvegai jau buvo visiškai perėmę žaidimo gijas. Nors vilniečiai dar bandė kurti pavojingas atakas, bet ir svečiai turėjo kuo atsakyti, teko kelis smūgius atremti žalgiriečių vartininkui E. Gertmonui.

Mačui artėjant prie pabaigos situacija aikštėje nekito. Kai jau atrodė, kad norvegai iš Vilniaus išvažiuos su pergale, žalgirečiai tarė paskutinį žodį.

Jau per teisėjo pridėtą laką Djibrilis Diaw įmušė įvartį galva po pakelto kampinio. Per likusias kelias minutes niekas nepasikeitė, tad teisėjas paskelbė lygiąsias.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ 2:2 „Glimt“

90+2 min. Įvartis!!! Djibrilis Diaw muša įvartį galva po pakelto kampinio. Kokia mačo pabaiga!!

84 min. Vilniečiai bando kurti pavojingas atakas, bet trūksta tiklsumo. Laiko lieka vis mažiau.

73 min. Pavojingas „Glimt“ bandymas, bet žalgiriečius išgelbėjo vartininkas.

67 min. Ovidijus Verbickas smūgiuoja galva, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų. Varžovai atrodo perėmė mačo kontrolę, žalgiriečiams žūtbūt reikia didinti rungtynių tempą ir kurti pavojingas atakas.

54 min. Šaltas dušas antrajame kėlinyje tęsiasi...Tas pats U. Saltnesas iš už baudos aikštelės ribų puikiu smūgiu nuginklavo dar sykį nuginklavo žalgiriečių vartininką. Svečiai iš Norvegijos jau priekyje 2:1.

49 min. Ach... varžovai lygina rezultatą. Tiksliai po kampinio galva smūgiavo Ulrikas Saltnesas.

46 min. Antrojo kėlinio startas. Sėkmės, vilniečiai!

Pirmasis kėlinys:  „Žalgiris“ 1:0 „Glimt“

45 min. Puikus kėlinys, puikus vilniečių žaidimas. Įmuštas įvartis, susikurta dar bent keturios pavojingos progos, o varžovai kol kas atrodo sumišę.

Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmauja 1:0.

40 min. Dar viena puiki žalgiriečių ataka. Hugo Videmonto smūgiuotas kamuolys greitoje kontratakoje po rikošeto leidžiasi šalia vartų.

25 min. „Glimt“ kiek perėmė iniciatyvą ir kur kas dažniau pradėjo lankytis prie žalgiriečių vartų. Čia pat smūgiu atsakė T. Kišas, bet jam pritrūko tikslumo.

21 min. Kol kas viskas klosti labai gerai. Vilniečių atakos aprimo, bet svečiai irgi nieko nesukuria.

10 min. „Žalgiris“ pakilime. Dar viena pavojinga ataka, kurią užbaigia K. Uzėlos smūgis. Deja.. lietuvio smūgiuotas kamuolys atsitrenkia į vartų virpstą. Bet vilniečiai kaip reikiant užsivedę.

7 min. ĮVAAAAAAAARTIS. Karolis Uzėla puikiai iš dešiniojo krašto perdavė kamuolį į pavojingą zoną, o ten buvęs puolėjas Tomislavas Kišas iš patogios padėties nuginklavo varžovų vartininką iš gana artimos distancijos..

Vilniečiai priekyje 1:0!

6 min. Abi komandos kol kas žaidžia atsargiai, tam įtakos turi ir lietus.

1 min. Rungtynės prasideda!

Startinės sudėtys:

„Žalgiris“: Edvinas Gertmonas; Joelis Bopesu, Saulius Mikoliūnas, Ivanas Tatomirovičius, Djibrilis Diaw,; Ovidijus Verbickas, Milenas Gamakovas, Karolis Uzėla; Hugo Videmontas, Jakubas Sylvestras, Tomislavas Kišas;

„Glimt“: Nikita Haikinas; Alfonsas Sampstedas, Mortenas Konradsenas, Mariusas Lode, Brede Moe; Sondre Brustadas Fetas, Ulrikas Saltnesas, Patrickas Bergas,  Ola Solbakenas, Hugo Vetlesenas, Erikas Botheimas;