0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo septintąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate. „Žalgirio“ arenoje kauniečiai atsirevanšavo Prienų „TonyBet“ komandai 84:71.

Mačą šešiais taškais iš eilės pradėjo Robertas Javtokas (6:7). Tritaškį pridėjo Tomas Dimša, po Justino Dentmono pasižymėjo Vytenis Lipkevičius (11:9), bet Prienų krepšininkai ir toliau kvėpavo šeimininkams į nugaras (12:11). Pirmajam kėliniui einant į pabaigą suklaidinęs varžovą reidą po krepšiu užbaigė J.Dentmonas, dar du taškus įmetė R.Javtokas, o Artūras Milaknis pataikė dvitaškį su pražanga – 18:16.

Antrojo kėlinio pradžioje 6 taškus pelnė Tadas Klimavičius. Tarp jo metimų įsimaišė Kšištofo Lavrinovičiaus perimtas kamuolys ir idealiai tikslus perdavimas Kasparui Vecvagarui – 26:22. Po mėnesio pertraukos į aikštelę sugrįžęs Martynas Pocius pasižymėjo tritaškiu, padidinusiu „Žalgirio“ persvarą iki 7 taškų (29:22). Prieniškiai ir vėl neatleido vadžių (27:29), bet nesulaikė 6 taškus iš eilės pelniusio Pauliaus Jankūno. Antrąjį kėlinį atkovotu kamuoliu puolime ir taikliu metimu su sirena baigė T.Dimša – 37:31.

Nors J.Dentmonas tolimu dvitaškiu ir T.Klimavičius metimu iš po krepšio atidarė „Žalgirio“ sąskaitą trečiajame kėlinyje, „TonyBet“ žaidėjas Martynas Linkevičius surinko 8 taškus ir persvėrė rezultatą svečių naudai – 43:41. Nepaisant K.Lavrinovičiaus dvitaškio, prieniškiai dar labiau atsiplėšė – 49:43. Į aikštelę grįžęs J.Dentmonas suaktyvino „Žalgirio“ puolimą. Jis pataikė iš vidutinio nuotolio, o veržliai žaidęs V.Lipkevičius pridėjo 5 taškus (50:55). Kiek vėliau R.Javtokas blokavo varžovo metimą bei pelnė dvitaškį. Galiausiai tritaškį pataikė J.Dentmonas ir prieš lemiamą ketvirtį rezultatas buvo lygus – 55:55.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui, P.Jankūnas ir V.Lipkevičius pratęsė „Žalgirio“ spurtą iki 11:0. Po minutės keturis taškus pelnė Artūras Milaknis, tačiau Laimonas Kisielius dviem tritaškiais vėl lygino rezultatą – 63:63. Su tuo nesitaikstė J.Dentmonas, pataikęs tritaškį po P.Jankūno perdavimo ir pridėjęs metimą iš arčiau (68:63). Baudų metimus realizavo V.Lipkevičius ir P.Jankūnas, tolimą dvitaškį pridėjo J.Dentmonas, bet L.Kisielius smeigė dar du tritaškius – 74:69. Intrigai sugrįžti neleido P.Jankūnas ir tritaškį iš kampo pataikęs A.Milaknis – 80:71. Paskutinius keturis rungtynių taškus pelnė R.Javtokas – 84:71.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 16 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), R.Javtokas 14 (7/9 dvit., 8 atk. kam.), V.Lipkevičius 12 (4/6 dvit.), P.Jankūnas 12 (5/6 dvit., 5 atk. kam.), A.Milaknis 10 (5 atk. kam.), T.Klimavičius 8, T.Dimša 5, M.Pocius 3, K.Vecvagaras 2, K.Lavrinovičius 2, V.Čižauskas 0.

„TonyBet“: L.Kisielius 22 (5/10 trit., 10 atk. kam.), M.Linkevičius 14 (7 atk. kam.), Ž.Janavičius 13 (5 atk. kam., 10 rez. perd., 8 išpr. praž.), A.Valeika 12.