0

Po dvejų metų pertraukos antrą kartą klubo istorijoje Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Stenlio taurę iškovojo Los Andželo "Kings" ledo ritulininkai.

Penktosiose finalo rungtynėse Vakarų konferencijos čempionė Los Andželo ekipa penktadienį namuose beveik 19 tūkst. žiūrovų akivaizdoje po dviejų pratęsimų 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 0:0, 1:0) nugalėjo Rytų konferencijoje triumfavusią Niujorko "Rangers" komandą bei seriją iki keturių pergalių laimėjo 4-1.

Pirmąjį Stenlio taurės finalo mačą savo arenoje Los Andželo ekipa laimėjo po pratęsimo 3:2 (1:2, 1:0, 0:0, 1:0), antrąjį - po dviejų pratęsimų 5:4 (0:2, 2:2, 2:0, 0:0, 1:0). Trečiosiose rungtynėse Niujorke "Kings" šeimininkus įveikė 3:0 (1:0, 2:0, 0:0). Būsimieji prizo savininkai suklupo tik ketvirtajame serijos mače svečiuose - 1:2 (0:1, 1:1, 0:0).

Lemiamomis tapusiose penktadienio rungtynėse įvarčius arenos šeimininkams pelnė naudingiausiu finalo serijos žaidėju pripažintas Justinas Williamsas (6:04), Marianas Gaborikas (47:56) bei Alecas Martinezas (94:43).

Svečių gretose įvarčiais pasižymėjo Chrisas Kreideris (55:37) ir Brianas Boyle'as (39:30).

"Rangers" ekipos vartininkas Henrikas Lundqvistas atrėmė 48, o "Kings" komandos vartininkas Jonathanas Quickas - 28 varžovų metimus.

Niujorko "Rangers" klubas Stenlio taurės savininku buvo keturis kartus - 1928, 1933, 1940 ir 1994 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.