Šeštadienį pirmosiose Anglijos „Premier“ lygos 13-ojo turo rungtynėse pergalę šventė ir į ketvirtąją vietą turnyrinėje lentelėje pakilo Londono „Arsenal“ futbolininkai. Namuose žaidę „kanonieriai“ 2:0 (0:0) įveikė „Newcastle United“ vienuolikę.

Pirmajame kėlinyje kamuolio kontrolę užtikrintai savo rankose laikė Mikelio Artetos auklėtiniai (75 proc).

Realią progą pasižymėti „Arsenal“ turėjo 19-ą rungtynių minutę. Baudos smūgį atliko norvegas Martinas Odegaardas, o jį 32-ejų metų patyręs „Newcastle“ vartų sargas Martinas Dubravka atrėmė tik po sudėtingo šuolio.

29-ą minutę gerą progą pasižymėti turėjo ir „Newcastle United“. Saugas Jonjo Shelvey atliko klastingą smūgį iš toli, bet jį sugebėjo atremti Aaronas Ramsdale’as. Į tai „Arsenal“ futbolininkai atsakė vos po kelių minučių, tačiau tolimas krašto gynėjo Takehiro Tomiyasu smūgis skriejo visai šalia dešiniojo vartų virpsto.

Pirmo kėlinio pabaigoje šimtaprocentinę progą pasižymėti turėjo Pierre-Emerickas Aubameyangas. Visgi po M. Dubravkos atremto smūgio patogiai atšokusio kamuolio puolėjas nesugebėjo nukreipti į tuščius vartus.

Antroje rungtynių pusėje londoniečiai toliau tęsė aktyvų žaidimą ir aukštą varžovų spaudimą gynyboje. Tokia taktika davė vaisių ir 56-ą minutę po stipraus smūgio pažeme pasižymėjo saugas Bukayoko Saka –1:0. Iškart po šio įvarčio žaidėjas pradėjo šlubčioti ir nors bandė tęsti rungtynes, netrukus buvo pakeistas.

Į aikštę žengęs brazilas Gabrielis Martinelli pratęsė gerą „kanonierių“ atkarpą ir 66-ą minutę po fantastiško gynėjo T. Tomiyasu perdavimo iš aikštės gilumos nukreipė kamuolį į vartų plotą – 2:0.

Po šios pergalės „Arsenal“ turi 23 taškus ir šiuo metu turi tiek pat taškų kaip ir ketvirtąją poziciją užimantis Londono „West Ham United“.