„Kalnapilio–LKL“ pirmenybes pergalingai pradėjo šalies vicečempionas Kauno „Žalgiris“. Žalgiriečiai pirmadienį svečiuose 93:48 (22:13, 22:16, 22:8, 27:11) sutriuškino Kauno „Aisčių“ krepšininkus.

Lietuvos vicečempionai reikalus šiose rungtynėse iš dalies išsprendė jau pirmoje pirmojo kėlinio pusėje. Sužaidus penkias minutes po Manto Kalniečio dėjimo „Žalgiris“ jau turėjo solidžią persvarą – 17:2. Likus žaisti tris minutes po Mariaus Valukonio ir Vytenio Lipkevičiaus metimų „Aisčiai“ šiek tiek priartėjo (9:20), o po dar dviejų V. Čižausko baudų metimų aikštės šeimininkų deficitas tapo vienženklis – 11:20. Situacija iki ketvirčio pabaigos nepakito ir po pirmųjų dešimties minučių „Žalgiris“ priekyje – 22:13.

Nors antrąjį kėlinį dėjimu pradėjo Mirza Begičius ir grąžino svečiams dviženklę persvarą (24:13), Gediminas Žylė pataikė iš toli, Mantas Kadzevičius dvitaškiu baigė greitą ataką ir „Aisčių“ deficitas vėl aptirpo – 18:24. Netrukus „Žalgiris“ atsakė spurtu 9:0 ir po Tado Klimavičiaus dėjimo bei penkių Dainiaus Šalengos taškų svečiai vėl gerokai nutolo – 33:18. Nors „Aisčių“ klubui dar kartą buvo pavykę truputį priartėti (26:36), kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė „Žalgiris“, kuris įpusėjus rungtynėms buvo priekyje rezultatu 44:29.

Po didžiosios pertraukos sužaidus tris minutes Marcusas Brownas pelnė šešis taškus iš eilės ir „Žalgirio“ pranašumas pirmą kartą viršijo dvidešimt taškų – 52:31. Trečiojo ketvirčio viduryje po susidūrimo su varžovu akį susižeidė „Žalgirio“ ekipos vidurio puolėjas Travisas Watsonas. Amerikietis buvo priverstas palikti aikštelę, tačiau ir be jo likę žalgiriečiai išlaikė solidžią persvarą – 56:34. Likus žaisti tris minutes keturis taškus iš eilės pelnė T. Klimavičius, o „Žalgirio“ pranašumas dar padidėjo – 60:36. Paskutinėmis ketvirčio minutėmis svečiai vėl žaidė sėkmingiau ir po trijų kėlinių pirmavo – 66:37.

Paskutinį kėlinį žalgiriečiai pradėjo spurtu 10:0 ir svečių persvara jau tapo milžiniška – 76:37. Per likusį ketvirčio laiką Lietuvos vicečempionai jau neleido suabejoti savo pranašumu ir LKL čempionatą pradėjo triuškinančia pergale rezultatu 93:48.

„Aisčiai“: V.Čepukaitis 12 (dvitaškiai 4/11, 8 atk. kam.), M. Valukonis 10, M. Kadzevičius, V. Lipkevičius ir V. Čižauskas – po 6.