„Šiauliai“ iškovojo pirmąją sezono pergalę, Alytaus „Dzūkija“ nepelnė nė taško per pratęsimą, Derrickas Waltonas sužaidė įspūdingas rungtynes Pasvalyje, o Klaipėdos „Neptūnas” surengė tikrą šou Panevėžyje.

LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Naudingiausiu praėjusios savaitės žaidėju tapo Utenos „Juventus“ atakų organizatorius Alexas Hamiltonas.

Amerikietis sužaidė geriausias rungtynes šį sezoną, o jo vedama Aukštaitijos ekipa Alytuje per pratęsimą 86:75 pranoko vietos „Dzūkiją“.

A. Hamiltonas per 35 minutes ant parketo praleistas minutes pelnė 24 taškus (6/10 dvit., 2/5 trit., 6/8 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 30 naudingumo balų.

Žaidėjas šiame mače gerino asmeninius savo rekordus „Betsafe–LKL“ pirmenybėse pelnydamas daugiausia taškų, atkovodamas daugiausia kamuolių, rinkdamas daugiausia naudingumo balų bei pakartojo geriausią pasiekimą rezultatyvių perdavimų kategorijoje.

„Juventus“ gynėjas šiuo metu užima 2-ąją vietą lygoje pagal rezultatyvumą (vid. 14 tšk), 3-ąją pagal perimtus kamuolius (vid. 2) bei 7-ąją pagal naudingumo balus (vid. 15).

Pirmoji „Šiaulių“ pergalė. Prireikė dviejų mėnesių, kad „Šiauliai“ (1-11) atsidarytų pergalių sąskaitą šalies čempionate – Antano Sireikos kariauna išvykoje 88:80 palaužė Prienų „Skycop“ (4-8).

Saulės miesto ekipa varžovus į nokdauną pasiuntė jau pirmajame ketvirtyje, kurio pabaigoje pirmavo net 21 taško persvara (30:9).

Nors „Skycop“ buvo dukart priartėjusi per vienaženklį atstumą, tačiau užtikrinčiau pabaigą sužaidę „Šiauliai“ iškovojo pirmąją sezono pergalę po 11 pralaimėjimų iš eilės.

„Namuose niekada nesinori pralaimėti, – teigė „Skycop“ strategas Virginijus Šeškus. – Prieš rungtynes A. Sireika interviu sakė, kad žais bėganti komanda prieš protingą. Visiškai negaliu su tuo sutikti. Jie buvo greitesni, turėjo daugiau noro ir, manau, buvo protingesni.“

Šiauliečius nuo 9-oje vietoje esančio „Nevėžio“ skiria viena pergalė, tuo metu 7-oje ir 8-oje pozicijose esantys Pasvalio ir Prienų klubai turi trijų pergalių pranašumą.

„Neptūno“ revanšas „Lietkabeliui“. Klaipėdos „Neptūnas (10-2) šeimininkavo Panevėžyje bei 100:76 revanšavosi „Lietkabeliui“ (7-4) už pralaimėjimą pirmajame „Betsafe–LKL“ rate.

Uostamiesčio ekipa į pergalę vedė sezono rungtynes sužaidęs Laimonas Kisielius – puolėjas per 24 minutes pelnė 21 tašką (6/8 dvit., 2/2 trit., 3/4 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 29 naudingumo balus.

Tai buvo rezultatyviausios ir naudingiausios atleto rungtynės šį sezoną.

„Neptūnas“ lemiamą smūgį varžovams sudavė po ilgosios pertraukos, kuomet spurtavo 20:3 bei 8 taškų persvarą pavertė į 25 (75:50).

„Tai buvo gėdingos rungtynės, o aš noriu atsiprašyti sirgalių, – po pralaimėjimo sakė „Lietkabelio“ treneris Nenadas Čanakas. – Žaidėme labai blogai, „Neptūnas“ mus pranoko visuose krepšinio elementuose. Tai buvo lyg vaikų ir vyrų rungtynės.“

Rezultatyvumo rekordas Aukštaitijoje. Dvi skaudžias nesėkmes Eurolygoje praėjusią savaitę patyrę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai atsitiesė Pasvalyje.

109:68 „Pieno žvaigždes“ (4-8) įveikęs Kauno „Žalgiris“ (11-1) užfiksavo šio „Betsafe–LKL“ sezono rezultatyvumo rekordą.

Kauniečių gretose išsiskyrė legionierius Derrickas Waltonas, per 20 minučių pelnęs 25 taškus (3/4 dvit, 3/5 trit., 10/10 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 4 kartus pažeidė taisykles bei surinko 28 naudingumo balus.

„Derrickas sužaidė įspūdingai, labai malonu už jį. Sezono viduryje atvykus į naują komandą įsivažiuoti yra sunku, todėl tokios rungtynės jam buvo reikalingos“, – po mačo džiaugėsi Š. Jasikevičius.

Amerikietis yra naudingiausias „Žalgirio“ krepšininkas „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. Per penkerias žaistas rungtynes jis pelnė po 11,2 taško, atliko po 5,6 rezultatyvaus perdavimo bei rinko po 16,4 naudingumo balo.

Vilniuje šansų neturėjęs „Nevėžis“. Svarbias Europos taures rungtynes Frankfurte pralaimėjęs Vilniaus „Rytas“ (9-2) savo pyktį išliejo namuose, kuomet šeštadienį 100:61 sutriuškino Kėdainių „Nevėžį“ (2-10).

Nuo pirmųjų minučių sąlygas diktavę vilniečiai greitai krovėsi pranašumą, kuris po dviejų kėlinių pasiekė 25 taškų (53:28) ribą. Antroji mačo dalis tebuvo formalumas, pasireikšti progų sulaukė visi „Ryto“ krepšininkai.

Geriausią sezono mačą sostinės ekipoje sužaidė Martynas Echodas ir Mindaugas Girdžiūnas. Aukštaūgis pelnė 14 taškų, atkovojo 10 kamuolių bei surinko 26 naudingumo balus, tuo metu gynėjo sąskaitoje – 17 taškų, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 16 naudingumo balų.

„Manau, kad buvo geros rungtynės, be didesnių smigimų žemyn, kas pas mus pasitaikydavo. Kaip treneriui, tokios rungtynės yra smagiausios – žaidžia jauni, rezultatas kyla, išlaiko intensyvumą. Tikrai geros ir pasisekusios rungtynės“, – po pergalės sakė Dainius Adomaitis.

Neįprastas pratęsimas Alytuje. „Dzūkija“ (5-7) per penkias pratęsimo minutes namuose nesugebėjo pelnyti nė taško, o tuo pasinaudojusi 86:75 Utenos „Juventus“ (6-6) iškovojo jau ketvirtąją pergalę per pastaruosius penkis mačus.

Dar įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Dzūkija“ turėjo 13 taškų deficitą, tačiau kilo į lemiamą šturmą, sužaidė atkarpą 15:3, kurią vainikavo pratęsimą išplėšę Artūro Jomanto baudų metimai.

„Juventus“ ekipai iš žaidimo pavyko išjungti pagrindinį Alytaus ekipos variklį Kendricką Browną. Įžaidėjas per beveik 36 minutes pelnė 4 taškus (1/4 dvit., 0/8 trit., 2/3 baud.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, tačiau ir suklydo 7 kartus bei surinko -6 naudingumo balus.

„Pirmąkart šį sezoną po rungtynių nepyksiu ant komandos, – po pergalės sakė „Juventus“ treneris Žydrūnas Urbonas. – Gal blogai, gal dabar ims žaisti prastai, bet neturiu jai priekaištų.

Anksčiau rungtynėse būdavo svyravimų, bet šįkart mes kontroliavome visą mačą. Kur norėjome – mušėme, kur norėjome – gynėmės. Išlaikyti Browną su 4 taškais, 7 perdavimais ir 7 klaidomis yra gerai. Pratęsimui prasidėjus net nesijautė jokio jaudulio, vėl darėme savo derinius ir tvarkėme savo reikalus.“

Karaliaus Mindaugo taurė. Pergalė Alytuje nebuvo vienintelė „Juventus“ komandai praėjusią savaitę. Uteniškiai trečiadienį antrą kartą pranoko Kėdainių „Nevėžį“ bei užtikrintai pateko į KMT ketvirtfinalį.

Šiame turnyre liko vienas nežinomasis – prie „Žalgirio“, „Ryto“, „Neptūno“, „Lietkabelio“, „Šiaulių“, „Pieno žvaigždžių“ ir „Juventus“ ekipų prisijungs „Dzūkijos“ ir „Skycop“ poros nugalėtojas.

Pirmąjį mačą Prienuose minimalia persvara 84:83 laimėjo dzūkai, o atsakomasis mačas Alytuje vyks gruodžio 4-ąją.