0

Dvidešimtąją pergalę iš eilės Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo ir vieninteliu nesuklupusiu klubu išliko Kauno „Žalgiris“, kuris svečiuose 74:57 užtikrintai nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ (17 ir 3).

Pirmasis kėlinys klostėsi itin nerezultatyviai. Sužaidus 7 minutes rezultatas dar buvo lygus (6:6), bet D.J.Strawberry baudos metimas ir M.Gecevičiaus tritaškis leido „Lietuvos rytui“ kiek truktelėti į priekį – 10:6. Čia pat M.Pocius atsakė dvitaškiu su pražanga ir skirtumas ištirpo – 9:10. Minimalią persvarą šeimininkai išlaikė ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 12:11.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui M.Bjelica dvitaškiu padidino „Lietuvos ryto“ persvarą (14:11), bet „Žalgiris“ atsakė spurtu 8:0 ir truktelėjo į priekį – 19:14. M.Bjelica metimo iš po krepšio priartino šeimininkus (16:19), tačiau kauniečiai laimėjo atkarpą 8:0 ir pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklį pranašumą (27:16), kurį išlaikė iki didžiosios pertraukos – 30:19.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ toliau išlaikė aukštą žaidimo tempą. Po laimėtos atkarpos 7:0 jų persvara išaugo jau iki 18 taškų – 39:21. „Lietuvos ryto“ reikalai negerėjo ir po dviejų A. Trifunovičiaus minučių pertraukėlių, nes 27-ąją mačo po P.Jankūno dvitaškio skirtumas perkopė 20 taškų atžymą – 48:27. Šeimininkai suaktyvino gynybą ir to pasėkoje spurtavo 6:0 ir priartėjo – 36:50. Svečių persvara po trisdešimties žaidimo minučių siekė 13 taškų – 54:41.

Paskutiniosios dešimt žaidimo minučių tebuvo formalumas. S.Babrausko pastangomis „Lietuvos rytas“ bandė artėti, tačiau legionierių dueto M.Browno ir D.Collinso vedamas „Žalgiris“ išlaikė pranašumą ir šventė užtikrintą pergalę – 74:57.

„Žalgiris“: M.Brownas 14, D.Collinsas ir M.Kalnietis po 11, P.Jankūnas ir T.Klimavičius po 9.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 13, S.Jasaitis 12, S.Babrauskas 7, M.Bjelica 6 (6 atk. kam.).