Penktosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo rungtynėse reguliariojo sezono nugalėtojas bei vicečempionas Kauno "Žalgiris" ketvirtadienį namuose 82:74 (21:13, 25:23, 19:14, 17:24) nugalėjo LKL čempiono titulą ginantį Vilniaus "Lietuvos rytą" bei vėl pirmauja serijoje iki keturių pergalių 3:2.

LKL finalo serijoje abi komandos kol kas laimi rungtynes savo aikštelėje. Kauniečiai laimėjo pirmąjį (82:68) bei trečiąjį (78:64) mačus, o vilniečiai buvo pajėgesni sostinėje antrosiose (80:75; po pratęsimo) bei ketvirtosiose (73:65) rungtynėse.

Svečiai ketvirtadienio rungtynėse pirmavo tik mačo pradžioje (3:4), tačiau aikštelės šeimininkai netrukus jau turėjo keturių taškų (8:4) persvarą. "Žalgirio" pranašumas iki pirmojo kėlinio pabaigos išaugo iki aštuonių (21:13) taškų.

Antrojo kėlinio pradžioje Vilniaus "Lietuvos rytui" pavyko priartėti (23:20), tačiau po 15 žaidimo minučių aikštelės šeimininkai pirmavo jau solidžia dešimties taškų (32:22) persvara. Šią persvarą "Žalgiris" išsaugojo iki pertraukos (46:36).

Trečiajame kėlinyje kauniečių persvara buvo išaugusi iki šešiolikos (61:45) taškų, tačiau ketvirtajame kėlinyje vilniečiams buvo pavykę grėsmingai priartėti (68:64, 75:71 ir 78:74).

17 taškų nugalėtojams pelnė De Juanas Collinsas, 14 - Tanoka Beardas (10 atkovotų kamuolių), 12 - Paulius Jankūnas, 11 - Marko Popovičius, 10 - Lorenas Woodsas (12 sugriebtų) kamuolių.

Po 7 taškus į svečių krepšį įmetė Marcelo Machado ir Jonas Mačiulis, 3 - Vidas Ginevičius, 1 - Mantas Kalnietis.

Svečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Andrius Šležas ir Artūras Jomantas (po 16 tšk.), Kareemas Rushas (12 tšk.) bei Tomas Delininkaitis (9 tšk.).

6 taškus LKL čempionui pelnė J.P. Batista, 5 - Mindaugas Lukauskis, po 4 - Marijonas Petravičius bei Eurelijus Žukauskas, 2 - Robertas Štelmaheris.