Nesunkią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) pasiekė absoliutus čempionato lyderis Kauno „Žalgirio“ klubas (23 ir 0), savų sirgalių akivaizdoje 103:66 (18:26, 39:7, 18:13, 28:20) sutriuškinęs Palangos „Naglį“ (6 ir 16).

Pirmosiomis minutėmis palangiškiai Kauno sporto halės šeimininkams užkūrė tikrą pirtį - 9:0. Situaciją taisyti bandė M.Kalnietis ir P.Jankūnas, tačiau kauniečiai neįstengė sustabdyti svečių tritaškių krušos - 5:15. „Žalgiris“ spurtavo 7:0 (12:15), tačiau D.Potteris atsakė 5 taškais iš eilės - 20:12. „Naglis“ dar sykį buvo įgijęs dviženklę persvarą (24:14), o pirmąjį kėlinį vieni LKL autsaiderių prieš turnyro lyderį laimėjo rezultatu 26:18.

Antrojo kėlinuko pradžioje iniciatyvos ėmėsi M.Kuzminskas, ištirpdęs žalgiriečių deficitą iki 2 taškų - 24:26. Netrukus rezultatas tapo lygus - 28:28. Po T.Delininkaičio tritaškio Kauno ekipa pirmą kartą išsiveržė į priekį - 33:30. „Žalgiris“ surengė kelias iš eilės rezultatyvias atakas ir po A.Milaknio tritaškio skirtumas padidėjo jau iki 11 taškų - 42:31. Prie spurto prisidėjus ir O.Samhanui, žalgiriečių pranašumas šoktelėjo iki 19 taškų - 50:31. Po dviejų kėlinių intrigos susitikime jau nebebuvo - 57:33.

Po pertraukos „Žalgirio“ dominavimas nesibaigė ir I.Zouroso auklėtiniai triuškino savo priešininkus - 65:35. Prieš lemiamą mačo dalį šeimininkų persvara buvo akivaizdi - 75:46.

Ketvirtajame mačo kėlinyje komandoms beliko sutvarkyti formalumus. „Žalgiris“ šventė lengvą pergalę.

„Žalgiris“: Tadas Klimavičius 17 (11 atk. kam.), Paulius Jankūnas 16, Aleksandras Čapinas 13, Mindaugas Kuzminskas ir Artūras Milaknis po 12, Mantas Kalnietis 11 (5 rez. perd., 5 per. kam.).

„Naglis“: Davidas Potteris 14, Vidmantas Užkuraitis 11, Chrisas Lowe'as 10 (5 rez. perd., 3/12 dvit.), Dengas Gai'us (3 blk.) ir Raimundas Danys po 7.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Vilniaus „Lietuvos ryto“ (19 ir 4) ekipa namuose 89:78 (26:16, 15:18, 20:21, 28:23) nugalėjo Panevėžio „Techaso“ (13 ir 11) krepšininkus.

Nors prasidėjus mačui po A.Aleksandrovo dvitaškio „Techasas“ pirmavo (5:4), tačiau čia pat aikštės šeimininkai atsakė atkarpa 6:0 ir privertė A.Trifunovičių prašyti minutės pertraukėlės - 10:5. Po jos panevėžiečių reikalai negerėjo. M.Bjelica ir S.Jasaitis pataiko po tritaškį ir skirtumas išaugo dar labiau - 16:7. Likus žaisti pusantros minutės K.Bajramovičius dvitaškis LKL čempionams pirmą kartą šiame mače suteikė dviženklę persvarą - 22:12. Tokį pranašumą A.Trifunovičiaus auklėtiniai turėjo ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių - 26:16.

Antrajame kėlinyje toliau padėti diktavo vilniečiai. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minute jie tvirtai pirmavo (39:29), bet K.Babrausko pastangomis „Techasas“ per pusę sumažino deficitą - 34:39. Pirmoji susitikimo dalis pasibaigė „Lietuvos rytui“ turint 7 taškų persvarą - 41:34.

Po didžiosios pertraukos vilniečiams buvo pavykę vėl atitrūkti (48:36), bet antroje ketvirčio pusėje svečiai laimėjo trumpą atkarpą 6:0 ir vėl sumažino atsilikimą iki 7 taškų - 44:51. G.Leonavičiaus kariauna tituluotiems varžovams ir toliau atkakliai priešinosi. Likus rungtyniauti 2 minutes R.Streikus realizavo abi baudas ir panevėžiečių deficitas sumažėjo jau iki 4 taškų - 51:55. Čia pat aikštės šeimininkai atsakė M.Gecevičiaus ir M.Bjelicos tritaškiais ir susigrąžino dviženklį pranašumą - 61:51. „Techasas“ per likusį laiką pelnė 4 taškus ir prieš lemiamą atkarpą sugebėjo priartėti - 55:61.

Paskutinę rungtynių atkarpą geriau pradėjo svečiai, kurie prabėgus pusantros minutės jau kvėpavo varžovams į nugaras - 59:63. Lemiamu metu „Lietuvos rytas“ susikaupė ir laimėjo atkarpą 9:2, kurios dėka įgijo saugią persvarą - 72:61. Per likusį laiką panevėžiečiams pasivyti varžovų ir atkurti intrigos nebepavyko.

Debiutavęs Aleksandras Rasičius per 25 žaidimo minutes pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir 2 kartus prasižengė.

„Lietuvos rytas“: Milko Bjelica ir Jonas Valančiūnas po 14, Simas Jasaitis (6 atk. kam.) ir Kenanas Bajramovičius po 13, Steponas Babrauskas 11, Bradas Newley 9.

„Techasas“: Marius Valukonis 16, Gintaras Leonavičius ir Karolis Babkauskas po 12, Darius Šilinskis 11, Ernestas Ežerskis ir Tomas Rinkevičius po 8.