REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurie batų fabriko „Lituanica“ darbininkai algos negauna devynis mėnesius, praneša LTV naujienų tarnyba.

REKLAMA
REKLAMA

Kauno miesto apylinkės teisme – batų fabriko „Lituanica“ darbininkų ieškiniai. Kai kurie tikina algos negaunantys devynis mėnesius. Direktorius padėties nekomentuoja. Ekonomistai pastebi, kad dauguma didžiųjų pramonės įmonių dabar susiduria su panašiomis bėdomis.

REKLAMA

Profesinės sąjungos žiniomis, apie šimtas „Lituanica“ darbuotojų negauna algų, trečdalis dėl jų – kovoja teismuose.

„Kai rugsėjis baigsis, bus devyni mėnesiai, kai mes negavę atlyginimo. Kiek jums fabrikas skolingas? Virš 6 tūkstančių. Mums dabar neramu gyventi, mes neturime už ką valgyti, jau dabar reikia nusipirkti nuolatinį, važiuoti į darbą“, – sako „Lituanicos“ darbuotoja Valė Orlova.

Fabriko direktorius padėties nekomentuoja, filmuoti neįsileidžia. Tuo metu profesinės sąjungos atstovai žada, kad „Lituanica“ darbininkų ieškinių teisme artimiausiu metu tik daugės.

REKLAMA
REKLAMA

„Bėda yra ta, kad Lietuvoje žmogus negaunantis atlyginimo, turi įrodinėti per visą teismų karuselę, kad jis turi teisę į atlyginimą, čia didžiausia bėda“, – Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

Ekonomistai sako, „Lituanica“ ne vienintelė didelė Lietuvos įmonė, šiuo metu susidurianti su sunkumais. Kauno krašto pramonininkų atstovas optimizmu dėl lietuviškos pramonės ateities netrykšta – sako, padidėję draudimo, žemės nuomos mokesčiai, nuo naujų metų didėsiantys komunaliniai mokesčiai – viltingai nenutelkia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Stambios įmonės dažnai truputėli vėliau pajunta krizę, bet joms ilgiau reikia iš tos krizės išeiti. Lygiai taip pat mažos įmonės jos gali būti lankstesnės, mažoj įmonėje, tarkime, dirbantys giminaičiai, jie gali susiveržti diržus, dirbti už ačiū. Didelė įmonę už ačiū palaikyti negalima, prasideda teismai. Tai paprasčiausias atsakymas – didelių įmonių silpnumas krizės akivaizdoje“, – ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytojas Vincentas Vobolevičius.

Jūratė Anilionytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų