Lietuvos teniso talentas laimėjo dar vieną turnyrą Ispanijoje

Ispanijoje surengtame ITF serijos vyrų teniso turnyre nugalėtojo trofėjų į viršų kėlė 18-metis Vilius Gaubas (ATP-758). Sekmadienį vienetų varžybų finale lietuvis per 2 valandas 7 minutes 7:6 (7:4), 6:2 nugalėjo ispaną Diego Augusto Barreto Sanchezą (ATP-1050).

V.Gaubui tai buvo antras titulas per dvi savaites ir 13-as laimėtas vienetų mačas iš eilės.

V.Gaubas jau pirmajame finalo geime laimėjo varžovo padavimų seriją. Septintajame geime jis realizavo „break pointą“, atitrūko 5:2 ir atrodė, kad tuoj užbaigs setą.

Visgi, ispanas neįtikėtinai išsigelbėjo. D.A.Barreto Sanchezas aštuntajame geime laimėjo lietuvio padavimų seriją, o vėliau tai pakartojo ir dešimtajame geime, nors V.Gaubas jam buvo susikūręs tris „set pointus“.

Po „šalto dušo“ atsigavęs V.Gaubas vienuoliktajame geime laimėjo varžovo padavimų seriją, kai ispanas padarė dvi dvigubas klaidas. Visgi, dvyliktajame geime D.A.Barreto Sanchezas vėl išsigelbėjo, laimėjo lietuvio padavimų seriją ir išplėšė pratęsimą.

Jame praktiškai visą laiką iniciatyva priklausė V.Gaubui. Lietuvis nė karto neleido ispanui išsiveržti į priekį ir įtvirtino pergalę sete.

Antrajame sete lygi kova tęsėsi iki šeštojo geimo, kai V.Gaubas realizavo „break pointą“ ir atitrūko 4:2. Septintajame geime lietuvis padarė 2 dvigubas klaidas, bet nesuteikė varžovui „break pointo“ galimybių. Negana to, aštuntajame geime V.Gaubas vėl laimėjo ispano padavimų seriją ir tapo turnyro nugalėtoju.

V.Gaubas trečią kartą karjeroje laimėjo ITF serijos vyrų vienetų turnyrą. Lietuvis pelnė 15 ATP vienetų reitingo taškų ir 2160 JAV dolerių. Pirmadienį V.Gaubas ATP reitinge kils į 598-ą vietą, o dar po savaitės – maždaug į 545-ą poziciją.

V.Gaubas šį kartą dalyvavo ir dvejetų varžybose. Penktadienį pusfinalyje jis su Juodkalnijos atstovu Rrezartu Cungu po 73 minučių kovos 3:6, 4:6 neatsilaikė prieš vokiečius – Lewie Lanę ir Kai Lemstrą. V.Gaubas ir R.Cungu pelnė 324 JAV dolerius bei po 4 ATP dvejetų reitingo taškus

ITF serijos vyrų teniso turnyro Ispanijoje prizų fondą sudarė 15 tūkst. JAV dolerių.