Armėnijos sostinėje vykstančiose 2008 metų Deviso taurės (Davis Cup) teniso turnyro - neoficialaus komandinio pasaulio čempionato - Europos-Afrikos zonos III grupės varžybose Lietuvos rinktinė atidėtose rungtynėse 2:1 įveikė Norvegijos ekipą ir, nepriklausomai nuo paskutinio mačo, iškovojo kelialapį į aukštesniąją II grupę.

Pergalę sekmadienį lietuviams lėmė išvakarėse dėl lietaus atidėtas dvejetų susitikimas, kuriame Danielio Lencinos-Ribeso ir Gvido Sabeckio pora po atkaklios ir permainingos kovos 6:7, 6:3, 7:6 (8:6) įveikė Stiano Boretti ir Frederiko Slettingo-Johnseno duetą.

Šeštadienį pirmojoje vienetų varžybų dvikovoje Lietuvos komandos kapitonas Danielis Lencina-Ribesas po trijų valandų kovos 6:4, 1:6, 7:5 palaužė norvego Philipo Riise-Hanseno pasipriešinimą, o antrajame susitikime Gvidas Sabeckis 3:6, 2:6 nusileido varžovų lyderiui Stianui Boretti.

Sekmadienį jau nieko nelemiantį mačą lietuviai žais su Moldovos komanda, kuri antrajame finalinio turnyro ture 3:0 nugalėjo Bosnijos ir Hercegovinos ekipą bei taip pat iškovojo kelialapį į Europos-Afrikos zonos II grupę.

Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Liutauras Radzevičius interviu BNS pasidžiaugė tokiu laimėjimu ir labai gyrė svarų indėlį į pergalį įnešusį komandos kapitoną Danielį Lencina-Ribesą.

„Šiais metais tik du patyrę žaidėjai išvyko į Armėniją, tai didžiausią indėlį į pergalę įnešę Danielis Lencina-Ribesas ir Gvidas Sabeckis“, - BNS sakė L. Radzevičius. - „Net ir mažiau prie pergalės prisidėję Laurynas Grigelis bei Mindaugas Čeledinas taip pat įgaus patirties tokio lygio varžybose. Tikimės, kad kitais metais burtai bus palankūs ir Deviso taurės varžybas išvys jau Lietuvos teniso mėgėjai“.

L. Radzevičius priminė, kad Europos-Afrikos II grupėje Lietuvos tenisininkai žais ketvirtą kartą - po aštuonerių metų. Ankstesni bandymai išsaugoti vietą II grupėje 1995, 1997 ir 2000 metais buvo nesėkmingi.

III grupės finalinio etapo turnyro lentelė (vieta, komanda, mačai, pergalės, pralaimėjimai, mačų taškai, taškai):

1. Moldova 2 2 0 6:0 4

2. Lietuva 2 2 0 4:2 4

-------------------------------------------------

3. Bosnija ir Hercegovina 2 0 2 1:5 0

3. Norvegija 2 0 2 1:5 0

Į Europos-Afrikos zonos II grupę pateks dvi pajėgiausios finalinio etapo turnyro komandos.