Lietuvos sporto apdovanojimai – prestižinė šventė, kurios metu tradiciškai pagerbiami geriausi olimpinio ir paralimpinio sporto atletai, treneriai, komandos.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos paralimpinio komiteto ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuojamame renginyje 2023 metais buvo įteikta 11 apdovanojimų.

2023 m. sportininku buvo išrinktas Mykolas Alekna. Disko metikas pasaulio čempionate iškovojo bronzos medalį, tapo Europos iki 23 metų čempionu bei pagerino šių varžybų rekordą, iškovojo pirmąjį karjeroje olimpinį kelialapį, o balandžio pabaigoje diską nusviedė net 71,00 m, taip užfiksuodamas 18-ą rezultatą per visą šios rungties istoriją.

„Esu labai dėkingas už tokį įvertinimą ir norėčiau šiuo prizu pasidalinti su geriausiu visų laikų treneriu Mantu Jusiu. Esu taip pat dėkingas lengvosios atletikos federacijai ir savo šeimai, kuri manimi tikėjo“, – sakė lengvaatletis.

Paralimpiniu metų sportininku tapo snieglentininkas Rapolas Micevičius. Sportininkas Ispanijoje, La Molinoje LL2 klasėje snieglenčių kroso rungtyje užėmė aukštą penktą vietą.

2023 m. sportininke buvo apdovanota 16-metė breikerė Dominika Banevič-Bgirl Nicka. Europos žaidynėse sportininkė iškovojo bronzą, taip pat tapo pasaulio čempione ir iškovojo asmeninį kelialapį į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes.

„Ačiū visiems labai už tikėjimą ir šį apdovanojimą, kad aš jį laikau savo rankose. Prieš dvejus metus ant šitos scenos dariau breiko pasirodymą, praeitais metais gavau pakvietimą kaip svečias, o šiemet laikau šią statulėlę rankose.

Noriu padėkoti visiems, kas prisidėjo prie mano kelio. Šie metai man įrodė, kad viskas yra įmanoma. Svarbiausia, tikėti savimi ir, kai atrodo, kad galbūt kažkas neišeina ir neina taip, kaip norėtųsi, reiškia, kad taip ir turi būti“, – su ašaromis akyse kalbėjo sportininkė.

D. Banevič yra antra jauniausia šį apdovanojimą gavusi sportininkė. Jauniausia yra Rūta Meilutytė, kuri šį apdovanojimą gavo, kai jai buvo 15 m.

Metų paralimpine sportininke antrus metus iš eilės tapo daugkartinė Lietuvos šaudymo čempionė Raimeda Bučinskytė.

Pirmasis vakaro apdovanojimas buvo skirtas „Už gyvenimo nuopelnus“, o Kazimiero Motiekos medalį iš LTOK prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės atsiėmė du kartus olimpinė čempionė ir viena geriausių Lietuvos krepšininkių Agnelė Rupšienė.

„Ech, tuoj širdis sustos. Tikrai nesitikėjau, galvojau, kad manęs daug kas nepažins. Toks apdovanojimas…“ – sunkiai žodžius rinko viena tituluočiausių Lietuvos sportininkių.

Metų treneriu buvo išrinktas Virgaudas Leknickas. Jo treniruojamos irkluotojos Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė planetos pirmenybėse ir Europos čempionate iškovojo sidabro medalius bei kelialapį į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes.

Taip pat Ieva Adomavičiūtė ir Kamilė Kralikaitė užėmė 10 vietą pasaulio čempionate ir iškovojo olimpinis kelialapį, o K. Kralikaitė ir Martyna Kazlauskaitė – pasaulio iki 23 metų čempionate pasipuošė auksu.

Paralimpinio sporto kategorijoje geriausiu metų treneriu buvo paskelbtas Deimantas Jusys, kurio auklėtiniai pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionate sudarė net trečdalį rinktinės.

Metų komandos apdovanojimą gavo Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė.  Porinę dvivietę valtį irkluojantis duetas svarbiausiose metų varžybose dukart pasipuošė sidabro medaliais – vicečempionėmis tapo ir Europos, ir planetos pirmenybėse. Be to, merginų įgula iškovojo Lietuvai kelialapį į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes.

Metų paralimpine komanda tapo Lietuvos vyrų golbolo rinktinė. Juodkalnijoje vykusiame ši nacionalinė komanda Europos čempionate be pralaimėjimų nukeliavo iki finalo ir pasipuošė sidabro medaliais.

Ją paskelbė naujieji Lietuvos paralimpinio komiteto mecenatai – TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė ir „BITĖ Lietuva“ generalinis direktorius Gintas Butėnas.

„Per visus 30 TV3 gyvavimo metų, žiūrovus kvietėme ne tik prie ekranų, bet ir svarbiems pokyčiams visuomenėje. Todėl puikiai žinome, kad jie įmanomi ne tada, kai veikiame po vieną, bet tik tuomet, kai suvienijame jėgas.

Šiandien, skelbdami metų paralimpinę komandą, matome, kad tokią jėgą ir ryžtą nuolat demonstruoja mūsų paralimpiečiai. O kartu su „BITE“ tapę Lietuvos paralimpinio komiteto mecenatais, esame tikri, tapsime ir dar didesne, nenugalima komanda“, – sakė L. Blaževičiūtė.

„Mes tikime, kad svarbiausia ne tai, ko žmogus negali, o tai, ką jis gali. Ir dažniausiai tos galios pavirsta jų supergaliomis. Lietuvai sportas yra tai, kas mus visus suvienija, apjungia ir garsina mus pasaulyje.

Tikime, kad kartu su Lietuvos paralimpiniu komitetu, su TV3 ir BITE padarysime labai daug nuostabių dalykų įtraukdami daugiau žmonių su negalia į profesionalų ir neprofesionalų sportą, ir tuo pat metu gerinsime emocinę žmonių sveikatą ir didinsime įtrauktį į visų mūsų visuomenę.

Tuo pat metu įsipareigojame padėti mūsų paralimpiečiams pasiekti kuo aukščiausių rezultatų dalyvaujant žaidynėse. Tikime, kad ši mūsų sinergija duos puikius rezultatus“, – pridėjo G. Butėnas.

Metų proveržiu tapo paplūdimio tinklininkės Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė. Tinklininkių duetas Europos čempionate užėmė 5-ą vietą, o planetos pirmenybėse į istorinius Lietuvos metraščius įrašė pirmąsias pergales. Dvi japonių poras nugalėjusios Monika ir Ainė gautinėje įskaitoje finišavo rekordinėje – 17-oje – pozicijoje.

Tarp paralimpiečių šį apdovanojimą gavo lengvaatletis Ernestas Česonis.

nugalet burlioka reikia ,nes visus uzkniso jau!