Legendinėje Kauno sporto Halėje pasikartojo šešerių metų senumo istorija. Lietuvos šešiolikmečių rinktinė vėl žaidė finale ir vėl užėmė antrąją vietą. Kaune vykusiame „Paysera“ Europos krepšinio čempionate pilnutėlėje Halėje lietuviai 85:83 (19:26, 18:24, 22:19, 24:16) turėjo pripažinti pirmą kartą šalies istorijoje medalius iškovojusią Bosnijos ir Hercegovinos rinktinę.

„Dabar yra liūdna, nes sakoma, kad blogiausios vietos yra antra ir ketvirta. Tačiau po kelių dienų tikriausiai suvoksime, kokią didelę pergalę pasiekėme – ne tik iškovojome teisę kitąmet dalyvauti pasaulio čempionate, bet ir esame antri Europoje“, – po rungtynių sakė beveik balsą praradęs vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Gediminas Petrauskas.

Pasak jo, lietuvių žaidimui galėjo turėti įtakos ir įspūdinga atmosfera Halėje – joje ne tik susirinko daugiau nei 4000 žiūrovų, bet tarp jų buvo taip pat buvo ir visa Lietuvos vyrų nacionalinė rinktinė.

„Mūsų vaikų akys per minutės pertraukėles buvo tokios… Atmosfera tikrai buvo puiki ir tikiuosi, kad jie įpras prie to. Galbūt tas dėmesys kažkiek išgąsdino, bet tai būna 2-3 minutes rungtynių pradžioje, o paskui įpranti. Mes šiandien buvome užsivedę, bet kažko trūko. Negaliu sakyti, kad trūko ugnelės, bet kartais atrodėme sutrikę. Gal išsigandome. Varžovų žaidimas buvo paremtas individualiais veiksmais, o mes žiūrėjome vienas į kitą“, – sakė G.Petrauskas.

Iškovotas sidabras iš viso yra penktasis Lietuvos medalis šioje amžiaus grupėje. Jono Valančiūno karta 2008-aisiais Italijoje tapo čempionais, antri lietuviai liko 2009 ir 2010 metais, o 2007-aisiais laimėjo bronzos medalius.

Bosniai laimėjo pirmąjį Europos čempionatą savo istorijoje. FIBA Europe nuotr. Rezultatyviausias Lietuvos rinktinės žaidėjas Arnas Velička iš viso surinko 14 taškų, Granto Vasiliausko sąskaitoje – 12 taškų ir 5 atkovoti kamuoliai, Lukas Uleckas pelnė 11 taškų, o Ignas Sargiūnas – 9. Vitalijus Kozys, Elvis Juozaitis ir Tomas Balčiūnas įmetė po 8 taškus.

Bosnių lyderis Džananas Musa pelnė 33 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, Sani Čampara pridėjo 23 taškus.

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Gediminas Petrauskas pirmosios minutės pertraukėlės buvo priverstas prašyti sužaidus vos tris minutes, bosniams pradėjus rungtynes atkarpa 8:2. Po prasto starto atsitiesti sugebėję lietuviai buvo priartėję iki dviejų taškų (11:13), tačiau varžovai pelnė devynis taškus be atsako ir susikrovė dviženklį pranašumą – 22:11.

Gausiai susirinkusių sirgalių audringai palaikomi Lietuvos krepšininkai po pirmojo kėlinio turėtą septynių taškų deficitą buvo beveik panaikinę (35:37), bet Dženanas Musa, per pirmąją rungtynių pusę įmetęs 22 taškus, atkovojęs 6 kamuolius ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus, individualiais veiksmais vėl truktelėjo bosnius į priekį – 50:37.

Antrojoje rungtynių pusėje Lietuvos rinktinės štabas padarė korekcijas gynyboje. Varžovų lyderį dengiantys krepšininkai nuolat keitėsi, o kurį laiką su bosniu puikiai tvarkėsi ir daugiau nei 20 centimetrų žemesnis Aidas Bakutis, pasižymintis itin kibia gynyba. Trečiajame kėlinyje Dž. Musa pelnė vos du taškus, tačiau skirtumas tirpo sunkiai. Prieš lemiamą ketvirtį – 59:69.

Iki rungtynių pabaigos likus penkioms minutėms, bosniai pirmavo 78:71. Arno Veličkos buvo leidęs mūsiškiams priartėti iki dviejų taškų (79:81), bet Dž. Musa netrukus atsakė šaltakraujišku tritaškiu per gynėjo rankas.

Rezultatui esant 84:81, lietuviai turėjo progą išlyginti rezultatą, tačiau T. Balčiūno tolimas metimas skriejo pro šalį. Kamuolį atsikovojęs V. Kozys įmetė iš po krepšio, tačiau dviejų taškų mūsiškiams nepakako.

Naudingiausio turnyro žaidėjo prizas atiteko čempionu tapusiam D. Musai. Į simbolinį geriausių čempionato žaidėjų penketuką pateko ir lietuvis A. Velička.