Fantastiškai iš toli atakavę Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai pergalingai pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio seriją. Pirmosiose rungtynėse namuose 10 tritaškių iš 15 pataikę vilniečiai 88:75 (24:23, 16:14, 27:24, 21:14) įveikė Prienų „Rūdupio“ komandą ir serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1:0.

Antrasis mačas ketvirtadienį vyks Prienuose.

Prieniškiai sėkmingai pradėjo rungtynes ir nuo pat mačo pradžios diktavo savo sąlygas - 13:8. Kurį laiką svečiams pavyko išlaikyti pranašumą, bet bendromis pastangomis, kėliniui einant į pabaigą, skirtumas ištirpo ir po M.Gecevičiaus tritaškio „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį - 20:19. Ketvirtį Lietuvos čempionai laimėjo minimalia persvara - 24:23.

Antrojo kėlinuko pradžioje „Rūdupis“ vėl atsidūrė priekyje (27:24), bet vilniečius į priekį tempė Sh.Abdur-Rahimo stebimas J.Valančiūnas ir „Lietuvos rytas“ atstatė pranašumą - 32:27. D.Maskoliūno auklėtiniai pasinaudojo J.Sinicai skirta technine pražanga ir po A.Rašičiaus tolimo metimo skirtumas pasiekė dviženklę ribą - 37:27. Kėlinio pabaigoje šešis taškus iš eilės pelnė Justas Sinica (39:35), o paskutinėmis sekundėmis prieniškiai dar labiau priartėjo - 40:37.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui iš toli pataikė Edgaras Želionis ir J.Sinica, o rezultatas tapo lygus - 43:43. Sužaidus tris minutes vilniečiai vėl nutolo (49:43), tačiau E.Želionio ir Gedimino Oreliko pastangomis įpusėjus kėliniui Lietuvos čempionai jau turėjo minimalų deficitą - 52:53. Likus žaisti dvi minutes tolimą metimą pataikė Simas Jasaitis, baudų metimus pridėjo Artūras Jomantas ir Bradas Newley, o „Lietuvos ryto“ persvara vėl šoktelėjo iki aštuonių taškų - 65:57. Per likusį laiką Virginijaus Šeškaus auklėtiniams pavyko truputį priartėti, tačiau prieš lemiamą ketvirtį vilniečiai ir toliau buvo priekyje - 67:61.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus dvi minutes Milko Bjelica metimu iš po krepšio sugrąžino „Lietuvos rytui“ dviženklį pranašumą (71:61), kuris netrukus dar truputį išaugo - 75:64. Įpusėjus kėliniui svečių deficitas vėl buvo aptirpęs iki šešių taškų (71:77), tačiau tai buvo viskas, ką svečiai sugebėjo padaryti šiose rungtynėse. „LIetuvos rytas“ laimėjo rungtynes rezultatu 88:75.

„Lietuvos rytas“: B.Newley 15, K.Bajramovičius 12, S.Jasaitis 11, A.Rasičius (9 rez. perd.) ir M.Gecevičius - po 10, J.Valančiūnas 8, A.Jomantas 7 (5 rez. perd.), C.Nalga 6, S.Babrauskas 3.

„Rūdupis“: J.Sinica (tritaškiai 4/6) ir E.Želionis - po 15, A.Juškevičius ir R.Alijevas - po 14, G.Orelikas 8 (7 atk. kam.), V.Lipkevičius 6, E.Dainys 2, P.Butkevičius 1.